Mgr. Arnoštka Berousková | A CENTRUM

Mgr. Arnoštka Berousková

Člen Teamu

 

„Nechť jsou šťastny všechny bytosti... Jsme jeden kruh.“

 

 

 

 

Lektorka programů:

Individuální práce:

Praxe:

Speciální pedagožka, terapeutka a lektorka se zaměřením na podporu rodiny a vědomého rodičovství, sebevývoj a práci s duševní energií.

Arnoštka Berousková se jmenuje po babičce, která ji vychovávala a je maminkou 4 úžasných dětí narozených v domácím prostředí, v roli samoživitelky. 

Vystudovala Speciální pedagogiku na UK v Praze a 2 roky Psychoterapeutické fakulty s 5letým psychoterapeutickým výcvikem při ESETU u Apolináře. Oficiální vzdělání si průběžně doplňovala, muzikoterapeutickými a šamanskými semináři, zasvěcením v Reiki-masážích, výcvikem systemických konstelací u Jiřího Helluse, 3letým cyklem hlubinného holotropního dýchání u psychiatrů Zdeny Kmuníčkové a Stanislava Kudrleho, osvojením Metamorfní techniky u Jitky Třešňákové (r. 2010) a sebevzděláváním v numerologii a dalších ezoterních vědách.

Jako studentka na PF UK se živila jako keramička a tanečnice v pražské FX Radost, oficiální praxi s lidmi zahajovala v roce 95 dvouletou stáží v K-centru pro drogově závislé, kde se posléze zabývala terapiemi klientů a skupinovou psychoterapií rodičů, poté následovaly 2 roky přednášek a peerprogramů v protidrogové oblasti a rok v Centru pro sociálně znevýhodněnou mládež jako muziko a arteterapeutka. V roce 2000 odešla na dlouhodobější mateřskou žít do slovenského komunitního centra Záježová kde v horách porodila 2. dítě a absolvovala seminář Waldorfské pedagogiky pod holandským vedením. Na základě tohoto zážitku se rozhodla své děti vzdělávat ve Waldorfském školském systému.

Po narození 3. dítěte se stala lektorkou Kurzů pro rodiče a děti do 4 let (s původním programem postaveným na zkušenosti z waldorfského mateřského centra) a průvodkyní v příměstských táborech pro předškolní děti.
Po ukončení mateřské dovolené se 4. dítětem se více vrátila k terapiím osobním i rodinným a stala se průvodkyní Léčivých kruhů.

Celým životem jí provázel, nesl a podporoval pohyb (tanec, jóga, chůze), zpěv (manter, lidových písniček a léčivých indiánských písní), velké Učení matky Přírody, povídání s lidmi a jejich příběhy, moudré knihy a vnitřní dialog…
V 25 letech poznala spontánně Boha a stále studuje jeho Vesmírné zákony v praxi Života :)

V roce 2020 je to již 17. rok, co vede harmonizační Kurzy pro rodiče a děti od 0 do 4 let s poradenstvím - Andělíčky, Skřítky a Indiány – zaměřené na vnímání a vědomější rodičovství, přirozený rytmus a uvolnění, společnou hru a komunikaci…

Kruhy rodičů a dětí jsou vedené tak, aby inspirovaly k přirozeným hrátkám a společnému tvořivému uvolnění a tím harmonizují tělo, mysl a Duši a otvírají vyšším možnostem komunikace a Bytí :) Vždy jedno setkání (pokud je otevřen cyklus) je plně věnováno Kruhu sdílení…
V Kruzích pro rodiče s dětmi pracuje Arnoštka s detaily, vnímáním přírodních cyklů a živlů, lidovou slovesností a písničkami, znakováním, rytmem, barevnými šátky, indiánskými dřívky, jógou, tancem i douškami pro rodiče :)

Na účast v těchto Kruzích nepřímo navazuje podle potřeby Arnoštkou poskytované terapeutické poradenství, kde je velkou výhodou možnost navázat na důvěru a vzájemnou obeznámenost již z těchto lekcí :)

V osobních a rodinných terapiích – při poradenství v krizi, v rodinné problematice, při hledání životní Cesty – postupuje netradiční cestou kombinací léčivého dialogu, numerologie, práce s představivostí, Metamorfiky, výkladu karet nebo šamanských technik, podle okolností...

Vzhledem ke svým životním zkušenostem se Arnoštka rozhodla nabídnout v r. 2011 v A centru podpůrný Kruh pro matky a dcery bez matek, který stále pokračuje.

V r. 2013 otevřela Léčivý kruh pro rodiny zraněné porodem a těhotenstvím. V tomto Kruhu pracuje, kromě malého protažení (babyjóga) a sdílení porodních příběhů, hlavně s Metamorfikou - reflexní terapií, jemně rozpouštějící nejstarší a nejhlubší psychická poranění. Tento Léčivý kruh pro rodiny je nabízen jako Kruhová metamorfika v pěti setkáních s praxí Metamorfiky, který zaručuje dostatečné působení této reflexní terapie do nejhlubších vrstev psychiky. Metamorfní technika působí na rodové programy, je proto velmi vhodná jako rodinná i párová terapie.

Novou nabídkou je Sluníčkové léčení - Reiki masáže s metamorfikou pro oslabená miminka, nejisté těhotné maminky a neklidné děti, vycházející z dlouholeté praxe Reiki a Metamorfiky v praxi i při domácím léčení. 

Završením Arnoštky záměru, inspirovat a podpořit přirozené Bytí rodičů s dětmi, se stal v r. 2016 již potřetí realizovaný letní Mammakemp – vždy na přátelském místě v přírodě pod stanem, s programem zajímavých lektorů pro celou rodinu a s kuchařem :)

Arnoštka do budoucna plánuje Kruh sdílení pro indigové matky, skupinové šamanské cesty do nitra Duše, besedy o podpoře dalších 7 generací Lidské rodiny … a na stará kolena se vidí jako aktivistka za budoucnost našich dětí a základní příjem pro všechny :-) 

"Těším se na Vás a Vaše děti, je nás stále více - lidí, dětí a rodičů pospolu, více vědomých, než bývali naši rodiče... Také naši rodiče to dělali, jak nejlépe uměli a naším úkolem je vybrat si z toho to nejlepší, přidat to své-jedinečné a donést dary Rodu zase kousek dál do světla a Světa :-)"


Kontakt:

Aktuality

24. Listopad
Milé ženy, přinášíme vám přehledně přednášky na poslední měsíc tohoto roku.  Těšíme se na vás...
27. Říjen
Drazí rodiče, přinášíme vám přehled přednášek a kurzů do konce tohoto roku. Už se blíží, tak...
11. Říjen
Milé ženy, připravujeme pro vás nabídku kurzů a přednášek tak, abychom pokryli celé spektrum otázek...
7. Říjen
Drazí rodiče, na říjen a listopad jsme pro vás připravili řadu přednášek o...