Mgr. Arnoštka Berousková | A CENTRUM

Mgr. Arnoštka Berousková

Člen Teamu

 

„Nechť jsou šťastny všechny bytosti... Jsme jeden kruh.“

 

 

 

 

Lektorka programů:

Individuální práce:

Praxe:

Speciální pedagožka, terapeutka a lektorka se zaměřením na podporu rodiny a vědomého rodičovství, sebevývoj a práci s duševní energií.

Arnoštka Berousková se jmenuje po babičce, která ji vychovávala a je maminkou 4 úžasných dětí narozených v domácím prostředí, v roli samoživitelky. 

Vystudovala Speciální pedagogiku na UK v Praze a 2 roky Psychoterapeutické fakulty s 5letým psychoterapeutickým výcvikem při ESETU u Apolináře. Oficiální vzdělání si průběžně doplňovala, muzikoterapeutickými a šamanskými semináři, zasvěcením v Reiki-masážích, výcvikem systemických konstelací u Jiřího Helluse, 3letým cyklem hlubinného holotropního dýchání u psychiatrů Zdeny Kmuníčkové a Stanislava Kudrleho, osvojením Metamorfní techniky u Jitky Třešňákové (r. 2010) a sebevzděláváním v numerologii a dalších ezoterních vědách.

Jako studentka na PF UK se živila jako keramička a tanečnice v pražské FX Radost, oficiální praxi s lidmi zahajovala v roce 95 dvouletou stáží v K-centru pro drogově závislé, kde se posléze zabývala terapiemi klientů a skupinovou psychoterapií rodičů, poté následovaly 2 roky přednášek a peerprogramů v protidrogové oblasti a rok v Centru pro sociálně znevýhodněnou mládež jako muziko a arteterapeutka. V roce 2000 odešla na dlouhodobější mateřskou žít do slovenského komunitního centra Záježová kde v horách porodila 2. dítě a absolvovala seminář Waldorfské pedagogiky pod holandským vedením. Na základě tohoto zážitku se rozhodla své děti vzdělávat ve Waldorfském školském systému.

Po narození 3. dítěte se stala lektorkou Kurzů pro rodiče a děti do 4 let (s původním programem postaveným na zkušenosti z waldorfského mateřského centra) a průvodkyní v příměstských táborech pro předškolní děti.
Po ukončení mateřské dovolené se 4. dítětem se více vrátila k terapiím osobním i rodinným a stala se průvodkyní Léčivých kruhů.

Celým životem jí provázel, nesl a podporoval pohyb (tanec, jóga, chůze), zpěv (manter, lidových písniček a léčivých indiánských písní), velké Učení matky Přírody, povídání s lidmi a jejich příběhy, moudré knihy a vnitřní dialog…
V 25 letech poznala spontánně Boha a stále studuje jeho Vesmírné zákony v praxi Života :)

V roce 2020 je to již 17. rok, co vede harmonizační Kurzy pro rodiče a děti od 0 do 4 let s poradenstvím - Andělíčky, Skřítky a Indiány – zaměřené na vnímání a vědomější rodičovství, přirozený rytmus a uvolnění, společnou hru a komunikaci…

Kruhy rodičů a dětí jsou vedené tak, aby inspirovaly k přirozeným hrátkám a společnému tvořivému uvolnění a tím harmonizují tělo, mysl a Duši a otvírají vyšším možnostem komunikace a Bytí :) Vždy jedno setkání (pokud je otevřen cyklus) je plně věnováno Kruhu sdílení…
V Kruzích pro rodiče s dětmi pracuje Arnoštka s detaily, vnímáním přírodních cyklů a živlů, lidovou slovesností a písničkami, znakováním, rytmem, barevnými šátky, indiánskými dřívky, jógou, tancem i douškami pro rodiče :)

Na účast v těchto Kruzích nepřímo navazuje podle potřeby Arnoštkou poskytované terapeutické poradenství, kde je velkou výhodou možnost navázat na důvěru a vzájemnou obeznámenost již z těchto lekcí :)

V osobních a rodinných terapiích – při poradenství v krizi, v rodinné problematice, při hledání životní Cesty – postupuje netradiční cestou kombinací léčivého dialogu, numerologie, práce s představivostí, Metamorfiky, výkladu karet nebo šamanských technik, podle okolností...

Vzhledem ke svým životním zkušenostem se Arnoštka rozhodla nabídnout v r. 2011 v A centru podpůrný Kruh pro matky a dcery bez matek, který stále pokračuje.

V r. 2013 otevřela Léčivý kruh pro rodiny zraněné porodem a těhotenstvím. V tomto Kruhu pracuje, kromě malého protažení (babyjóga) a sdílení porodních příběhů, hlavně s Metamorfikou - reflexní terapií, jemně rozpouštějící nejstarší a nejhlubší psychická poranění. Tento Léčivý kruh pro rodiny je nabízen jako Kruhová metamorfika v pěti setkáních s praxí Metamorfiky, který zaručuje dostatečné působení této reflexní terapie do nejhlubších vrstev psychiky. Metamorfní technika působí na rodové programy, je proto velmi vhodná jako rodinná i párová terapie.

Novou nabídkou je Sluníčkové léčení - Reiki masáže s metamorfikou pro oslabená miminka, nejisté těhotné maminky a neklidné děti, vycházející z dlouholeté praxe Reiki a Metamorfiky v praxi i při domácím léčení. 

Završením Arnoštky záměru, inspirovat a podpořit přirozené Bytí rodičů s dětmi, se stal v r. 2016 již potřetí realizovaný letní Mammakemp – vždy na přátelském místě v přírodě pod stanem, s programem zajímavých lektorů pro celou rodinu a s kuchařem :)

Arnoštka do budoucna plánuje Kruh sdílení pro indigové matky, skupinové šamanské cesty do nitra Duše, besedy o podpoře dalších 7 generací Lidské rodiny … a na stará kolena se vidí jako aktivistka za budoucnost našich dětí a základní příjem pro všechny :-) 

"Těším se na Vás a Vaše děti, je nás stále více - lidí, dětí a rodičů pospolu, více vědomých, než bývali naši rodiče... Také naši rodiče to dělali, jak nejlépe uměli a naším úkolem je vybrat si z toho to nejlepší, přidat to své-jedinečné a donést dary Rodu zase kousek dál do světla a Světa :-)"


Kontakt:

Aktuality

5. Leden
Krásný nový rok milé ženy, přinášíme vám přednášky s tématy rodičovství, péče o dítě,...
31. Prosinec
Krásný nový rok, milé ženy! připravily jsme pro vás nové pravidelné lekce (1x týdně nebo 1x za 14...
17. Prosinec
Krásné předvánoční těšení milé ženy, rádi bychom vám nabídli několik osvědčených kurzů,...
6. Prosinec
Milé ženy,   od 6.12. jsme přešly na nový rezervační systém. Pokud se chcete hlásit na lekce,...