A centrum

Jsme váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím. Místo, ve kterém vás přivítáme a podpoříme v nejcitlivějším období vašeho života.

V těhotenství, před porodem i po něm se k nám můžete přijít protáhnout, uvolnit, rozhýbat, posílit i zrelaxovat pod vedením profesionálních lektorů. Také máte k dispozici vzdělávací aktivity a další služby pro vás i vašeho partnera.

Jakmile po šestinedělí budete mít potřebu „jít mezi lidi“, jsme tady pro vás. Je to úleva, když můžete s čerstvě narozeným miminkem přijít někam, kde už to znáte. A můžete s ním chodit až do jeho 4 let.

To vše na jednom místě v Karlíně i on-line, už 25 let.

Bezpečný, přijímající prostor

Vytváříme pro vás přijímající prostor. Můžete sem přinést všechny své pochybnosti, nejistoty, strachy, pocity, o kterých si třeba myslíte, že byste je neměla mít. U nás najdete pochopení a podporu. Nadhled i vyžádané rady.

V Áčku také objevíte společenství lidí, kteří jsou podobně naladění, a kteří řeší podobné věci, jako právě teď vy. Vytváříme pro vás bezpečnou, rodinnou atmosféru.

Nabízíme komplexní služby:

  • Poradny porodních asistentek a dul
  • Cvičení pro těhotné ženy (míče, jóga, pilates, cvičení s fyzioterape­utkou, tanec)
  • Cvičení po porodu spolu s miminky (jako na řádku výše)
  • Dílničky pro rodiče s dětmi do 4 let (říkanky, písničky a pohyb, rozvoj psychomotoriky, muzikoterapie, prvky dětské jógy, tanec, výtvarné tvoření)
  • Přednášky a workshopy (kojení, nošení, kontaktní rodičovství, rebozo, vědomá výchova, péče o své potřeby, práce s emocemi atd.)
  • Masáže a fyzioterapie pro ženy, muže a pro nastávající maminky
  • Poradny laktační, výživové a psychomotorické
  • Psychologické poradenství, celostní psychoterapeutické poradenství, osobní a rodinné terapie
  • Kurzy předporodní přípravy s porodní asistentkou či dulou (Ivana Königsmarková a další, Hypnoporod), předporodní ladění
  • Podpůrné skupiny pro maminky s dětmi od narození (podpůrná skupinka při kojení a mateřství a podpůrná skupinka s psycholožkou)

To vše živě v Karlíně, ale už také on-line. Mnoho přednášek zajišťujeme oběma způsoby a navíc se záznamem.

Zásadní věc je pro nás celistvost – spojení péče o tělo, mysl a emoce. Propojujeme učení východních a západních nauk.

galerie obrázků

Jsme členy těchto organizací

Historie

A centrum založila v roce 1998 Katarína Zatovičová. Impulzem jí bylo uvědomění, že přístup k početí a těhotenství, způsob komunikace a vnímání dítěte zásadně ovlivňují jeho budoucí život. Navázala tak na myšlenky dr. Thomase Vernyho a jeho knihu „Tajemný život dítěte před narozením“ a vytvořila prostor, který nastávajícím, ale i současným rodičům poskytuje širokou škálu informací z oblasti prenatální psychologie, porodnictví, pediatrie a vzdělávání.

Za dobu naší existence v Áčku našly podporu v důležité životní fázi stovky žen a rodin na jejich cestě k vědomému a šťastnému rodičovství.

A centrum tak se svojí živou praxí od roku 1998 má svoji historii, tradici a zkušenosti. Také za tu dobu bylo několikrát průkopníkem – jako jedno z prvních center zavedlo lekce gravidjógy, tance rodiček, tance s miminky v náručí, muzikoterapie pro kojence. Za specifičností A centra dojíždějí návštěvníci z celé ČR a SR.

Od počátku našeho vzniku podporujeme humanizaci českého a slovenského porodnictví tím, že poskytujeme prostor pro poradny porodních asistentek a dul. A centrum se stalo také zázemím pro vznik organizací jako H.A.M, Česká asociace dul a Unipa.

Našimi aktivitami od počátku vedeme rodiče k respektujícímu přístupu k dětem a přispíváme tak ke změně postavení dětí ve společnosti.

výroční zprávy

Výroční zpráva, to je něco, co se psát musí. Ale nakonec je to dobře, protože je to vlastně taková naše kronika. Kdo si dneska pamatuje, co se u nás dělo v roce 2010? Nikdo. Nebo málokdo. A tady to máme pěkně sesumírované v jednotlivých výročních zprávách. Takže pokud toužíte brouzdat v naší historii, máte možnost.