Nošení dětí v šátku - seminář pro rodiče | A CENTRUM

Nošení dětí v šátku

Délka lekce: 
150 min.
Cena: 
400 Kč/ 600 Kč
Permanentka: 
2,5 okna/ 3,5 okna pár
Skladba lekce: 
workshop, dotazy, informace
Co s sebou: 
pohodlné oblečení, dítě (když nemáte - zapůjčíme :-))

 

 Nosit miminko v šátku nebo ergonomickém nosítku patří mezi výborné způsoby péče o dítě i vlastní rodičovskou spokojenost. 

Naše děti se biologicky řadí mezi takzvané nošence: savčí mláďata, která jsou velmi dobře reflexivně vybavená k nošení na těle rodiče, cítí se při něm ve velkém bezpečí a prospívá jim po fyzické i psychické stránce. A nám, rodičům, obzvláště pak ženám, které obvykle zůstáváme s miminky doma, pomáhá šátek jako pomůcka k lepšímu porozumění dítěti, k jeho uklidnění, uspání nebo i nakojení, abychom zároveň mohly pečovat i o své potřeby: najíst se, zůstat svobodné v pohybu či třeba i pracovním nasazení. Nošení dětí zajišťuje milionům lidí po celém světě harmoničtější život a pomáhá s budováním pevného pouta mezi rodičem a dítětem.

Kurz je určen pro těhotné a rodiče s malými miminky. Obohaceni zpravidla odejdou i ti, kteří již nosit začali, ale potřebují se ujistit, že miminku prospívají nebo se naučit úvaz lépe dotahovat. Ať už chcete dítko nosit na procházky ven, na uklidnění doma, vůbec neplánujete mít kočárek nebo jste naopak vůbec neplánovali miminko nosit, ale ono se probouzí kdykoliv ho položíte a vy jen hledáte cestu, jak mu zajistit lepší spánek a nezbláznit se při tom, tento kurz je tu pro vás.

Naučím vás na něm především Kříž s kapsou uvnitř, základní vertikální úvaz na břicho, který většině z vás nadlouho nebo i navždy postačí. Vyzkoušíte si ho několikrát pod fundovaným vedením založeným na metodice londýnské Trageschule a mnoha letech vlastní nosící i lektorské praxe. Zaměříme se na dobrou polohu miminka a kvalitní dotažení, včetně tipů, jak úvaz přizpůsobovat různým situacím. Jako bonus dostanete odkaz k mému videonávodu, podle kterého si postup kdykoliv zopakujete.

Probereme vše od fyziologie nošení a jeho vlivu na psychomotorický rozvoj miminka, výběru šátků, oblékání při nošení až po vaše další související dotazy či obavy. Budeme pracovat zejména s pevnými šátky, nicméně podle potřeb skupiny se můžeme podívat i na nošení v elastickém šátku, ergonomických nosítkách, někdy mám s sebou i ring sling, když zbude čas, můžeme si ukázat jednoduchý šátkový úvaz na bok. Pokud chcete pomoci s posouzením vhodnosti nějakého nosítka atp, nejlépe si ho přineste s sebou.

Šátek je fajn si přinést vlastní, nicméně jsou na místě k zapůjčení, případně i zakoupení. Kdo má miminko zatím v bříšku, bude vázat se zapůjčenou panenkou.

V přihlášce u svého jména prosím uveďte, zda přijdete ve dvojici nebo sami a s bříškem nebo s miminkem.

 

Seznam termínů

Zatím není vypsán další termín.

Aktuality

14. Květen
Milé ženy, máme velkou radost, že můžeme otevřít lekce naživo. A které to jsou? Lekce pro děti:...
29. Duben
Krásné jaro, milé ženy :) Vypadá to, že se jaro rozhodlo definitivně zvítězit nad zimou. Dny...
9. Duben
Milé ženy, získali jsme grant od Magistrátu hl. m. Prahy na projekt Rozvojové aktivity pro...
25. Březen
Milé ženy, stále máváme z online světa a pokládáme to za už docela velký zázrak. Před rokem...