Mgr. Hana Perglerová | A CENTRUM

Mgr. Hana Perglerová

Člen Teamu

 

„Každé dítě přichází se svým posvátným rytmem vývoje a individuálními potřebami. Vraťme se ke své vnitřní rodičovské moudrosti, pozorujme své dítě a učme se ho vědomě vnímat jako jedinečnou osobnost. Z takového vztahu nechť se rozvíjejí partnerství a láska.“

 

Garantka programů pro děti
Autorka programu Světýlka
 

Lektorka programů:
Jak naučit děti usínat a dobře spát
Nošení dětí v šátku
Lektorský kurz
 

Praxe:
Lektorka péče a výchovy dětí do 3 let. Nabízí osobní konzultace ohledně výchovy a péče o děti a také osobní konzultace vázání šátků.

Setkávání a cvičení dětí do 3 let Světýlka – od roku 2000, kurzy vázání šátků Vatanai – od roku 2001, poradenská, dále přednášková a publikační činnost, lektorka kurzu Vědomá a aktivní příprava na mateřství a rodičovství – od roku 2006, učitelka na WZŠ – 3 roky, učitelka na waldorfském lyceu – 1 rok.
Vystudovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze obor učitelství biologie –zeměpis. V roce 2000 se jí narodil první syn a od té doby se jejím hlavním zájmem stalo hledání celistvého pohledu na výchovu a vývoj dětí, a to především těch nejmenších. Začala působit v A centru. Zabývala se plaváním kojenců, absolvovala lektorský kurz Masáží dětí a kojenců u Jany Hašplové, pořádala kurzy vázání šátků na nošení dětí aj. V roce 2006 dokončila tříleté studium waldorfské pedagogiky v Praze (zastřešeno mezinárodní asociací WŠ IAO ve Stuttgartu). Zde našla mnoho inspirace pro svou práci – myšlenka vědomého pozorování a vlastního poznání je pro ni základním kamenem. Učila na Waldorfské ZŠ Dědina a na Waldorfském lyceu (SŠ) v Praze.
Je členkou občanského sdružení A centrum: Aktivní a vědomá příprava na mateřství a rodičovství (www.acentrum.eu), občanského sdružení Hnutí za aktivní mateřství (www.iham.cz), občanského sdružení Prostor pro rodinu (www.prostorprorodinu.cz) a Institutu pro procesově orientovanou práci IPOP (www.processwork.cz).
V posledních několika letech se intenzivně také zabývá problematikou společenství a mezilidských vztahů, což ostatně s výchovou dětí velice úzce souvisí. Facilituje třídenní zážitkové semináře Budování společenství podle Scotta Pecka (www.komunity.webnode.cz).
Je matkou synů Matěje (2000) a Jakuba (2007).

Lektorka v médiích:
Pohybová výchova dítěte – psychomotorický vývoj a manipulace
Jak pečovat o děťátko (kniha)


Kontakt:
E-mail: hana.perglerova@acentrum.eu, tel.: 608 114 553

Aktuality

9. Leden
Aktuální online lekce pro děti, těhotné i po porodu a přednášky   Dobrý den milé ženy, opět...
16. Listopad
Dobrý den milé ženy, stále nabízíme aktivity také ONLINE - online lekce a přednášky ...
11. Listopad
Dobrý den milé ženy, do odvolání nabízíme aktivity pouze ONLINE - veškeré lekce a...
9. Listopad
Dobrý den!   Recepce v Áčku bude přítomna příští středu 11.11. od 13 do 16 hodin.  ...