Reference - Lektorský kurz | A CENTRUM

Reference - Lektorský kurz

„Lektorský kurz v Áčku doporučuju všem, které téma těhotentsví, porod a péče o děti zajímá, můžete ho dělat jen pro sebe, nemusíte mít záměr stát se lektorkami. S tím jsem do kurzu šla i já. Cena v poměru s časovou náročností kurzu se mi zdála dost nízká, tak jsem se trochu obávala kvality přednášejících a obsahu. Byla jsem ale velice příjemně překvapená. Jednotliví přednášející mě ohromili nejen jejich profesionalitou, ale i jejich silnou osobností a jejich přístupem.  Díky společenství, které jsme v průběhu kurzu vytvořily, vznikla ještě další kvalita kurzu."

Mirka, LK 2012/2013

 

"Závěrečný „prožitek smrti“ byla jedna z nejlepších věcí, které jsem na celém kurzu zažila. Během něho se mi prolínaly prožitky sexuálního aktu, porodu a smrti a cítila jsem jejich vzájemné propojení. 
Poprvé jsem smyslově pochopila, co znamená, že smrt je součástí života. Cítila jsem,že se připravuji na svůj další porod. Že se učím ho prozpívat, stejně jako se můžu prozpívat vlastní smrtí. I když to celé beru jako přibližnou light verzi toho, co mě možná na konci může skutečně potkat, jsem za to moc vděčná. Připadá mi to jako takové „evropské minimum“ – něco, co je důležité vědět a prožít si v souvislosti se smrtí v kultuře, která tuto součást života tabuizovala, prodchnula strachem a odmítnutím a vytlačila za zdi nemocnic. Myslím, že zde velmi málo umírajících a jejich příbuzných dostává adekvátní podporu v tomto zlomovém okamžiku a po něm, a z tohoto pohledu vidím celý víkend věnovaný smrti jako moc důležitý – pro sebe jako lektorku i bytost, která bude dříve či později konfrontována se smrtí svých blízkých i svojí vlastní. 
Dva dny po našem „umíracím“ víkendu jsem zjistila, že čekám miminko."

Bára Křížová, LK 2012/2013

 

"Můj obdiv k Lektorskému kurzu A centra celkově neustále trousím ve svém okolí. Dříve mě mrzelo, že jsem nestudovala vysokou školu, pak jsem se přes to přenesla a teď jsem za to ráda, tento kurz je totiž podle mého názoru mnohem přínosnější než několikaleté studium a tlačení do sebe věcí nezajímavých ba i zbytečných. Takto by se podle mě mělo vyučovat na školách - prožitkem, podněcováním k samostatné práci a studiu a kolektivním sdílením a prací. To by byla pohádka, kdyby podobný princip uplatňovali již na základních školách."

Jana, LK 2011/2012

 

"Cítím práci s těhotnými jako své poslání. Vnímám, že je třeba vést ženy novým způsobem, aby si uvědomovaly samy sebe, své fyzické tělo, nový rostoucí život v něm a dokázaly se na něj i na sebe naladit.
Toto vše se učím díky úžasným lektorkám, které se s námi dělí o své dlouholeté zkušenosti. Vždy se mi dostane přesně toho, co momentálně potřebuji prožít a nacítit. Neméně důležitý je i kruh žen, který se v průběhu kurzu vytvořil z nás studentek a lektorek, založený na naprosté otevřenosti, upřímnosti a lidském hřejivém teple a lásce. Sdílení v bezpečí kruhu žen považuji za velice důležitou, krásnou a přínosnou zkušenost, která je nedílnou součástí celého procesu růstu a přerodu mě samotné v ženu, která je schopna intuitivně, vědomě a tak nějak samozřejmě předávat dál to neuchopitelné kouzlo ženství dalším ženám. V kurzu nacházím návody, inspirace, rozšiřuji si obzory a to vše většinou zážitkovým způsobem a sebe péčí. Vše je promyšleno tak, abych si mohla situace, které jsou pro mě ve většině případů novou zkušeností, sama prožít, a tak být schopna předávat je dál na základě vlastního zážitku v propojení s teorii. Naučila jsem se, jak je důležité věnovat čas sama sobě, naučit se sama sebe milovat, prozkoumávat své tělo, své pocity a emoce, nacházet cestu k dalším ženám skrze své vlastní srdce.  K tomuto pocitu mi lektorský kurz velice pomohl, dodal mi sebevědomí, zbavil mě ostychu z doteku, naučila jsem se přijímat sebe takovou, jaká jsem a stejně tak přijímám i ostatní ženy, bez hodnocení a s láskou.
Jsem moc ráda a velice vděčná, že si ke mně tento kurz pořádaný A centrem našel cestu, a proto ho mohu velice a ze srdce doporučit všem dulám."

Andrea Hajná, LK 2011/2012 - dula ČAD, České Budějovice

 

"Celý kurz mi umožnil získat nové informace, utřídit si staré, které jen čekaly na pospojování do větších celků a souvislostí, umožnil mi získat odvahu, abych mohla samostatně vést svoje vlastní kurzy Světýlek a cvičení na balonech, a povzbudil chuť dále se vzdělávat v daném směru. Velmi mi pomohl názorově dozrát, utřídit si myšlenky, pochopit, co je a co není důležité, za co má smysl se brát. Byl to velmi nabitý a náročný rok, který bych ale nikdy s nikým neměnila."

Daniela, LK 2006/2007

 

"S průběhem celého kurzu jsem byla velice spokojená a mohu s jistotou konstatovat, že mě v rámci mých specializací, dal náležitý základ k vlastní praxi. Nicméně ta zásadní část práce, a to je práce na sobě samé, je soustavná a je toho přede mnou ještě moc. Díky."

Denisa Vopršalová, LK 2006/2007

 

"Je potřeba ženám ukázat cestu k zázračným možnostem poznání sebe samých.
Celé roční studium mi pomohlo nejen v sebepoznání, ale mohu z něj čerpat zkušenosti i do další mé práce. Zkušenosti využiji v budoucnu při vedení a vnímání ženského kruhu, při tanci rodiček, nebo při cvičení maminek s dětmi.
Upřímně děkuji za to, že tato škola vznikla a předává své vzácné zkušenosti dále.
Proto z celého srdce děkuji Kataríně, Tamaře a Haně, že se rozhodly vytvořit tuto školu, aby vychovávaly další lektorky v aktivní a vědomé přípravě na mateřství."

Lucie Čapková, LK 2006/2007

 

"Tento kurz mi nastavil zcela nové životní mantinely. Jsem nyní schopna pojmenovat své emoce, problémy, tužby, sny i bolesti. Domnívám se, že je to pro začátek mé nové životní cesty to nejdůležitější.
Velmi oceňuji přípravu, formu a vedení tohoto kurzu. Byla jsem velmi spokojena a do budoucna jsem získala neuvěřitelný potenciál."

Tereza Purkrábková, LK 2006/2007

 

Aktuality

5. Leden
Krásný nový rok milé ženy, přinášíme vám přednášky s tématy rodičovství, péče o dítě,...
31. Prosinec
Krásný nový rok, milé ženy! připravily jsme pro vás nové pravidelné lekce (1x týdně nebo 1x za 14...
17. Prosinec
Krásné předvánoční těšení milé ženy, rádi bychom vám nabídli několik osvědčených kurzů,...
6. Prosinec
Milé ženy,   od 6.12. jsme přešly na nový rezervační systém. Pokud se chcete hlásit na lekce,...