Otcovská iniciace (předporodní kurz pro muže) - online+záznam | A CENTRUM

Otcovská iniciace (předporodní kurz pro muže) - online+záznam

25. Květen | 18:30 - 20:30

 

Seminář je primárně určen pro muže, kteří čekají s partnerkou první dítě nebo se jim nedávno narodilo. Změnou totiž není jen narození dítěte, změnou je zejména to, že se stávají otci, což je celoživotní poslání. Být otcem může vypadat biologicky jednoduše, ale ve skutečnosti jde o dalekosáhlou změnu, jejíž velikost si někteří tátové uvědomí až ve stáří nebo po rozvodu.

Ženy se na roli matky připravují od dětství. Hrají si s panenkami, učí se vařit, chodí do předporodních kurzů. Muži nejsou systematicky připravováni na roli otce a často se jim v této roli nedaří tak dobře, jak by mohlo. Není třeba nad tím strávit dlouho dobu, nebudeme nacvičovat ani dýchání u porodu ani přebalování miminek. Půjdeme rovnou k věci a esenciálně probereme to nejdůležitější.

Role živitele – jaká ekonomická změna vás čeká? Je těžké o tom mít představu, ale v zásadě většina z nás chce stejný nebo lepší životní standard. Co to ale znamená finančně? Bude snadné na to vydělat nebo ne? Podíváme se na vaše současné okolnosti a čeho chcete dosáhnout a dostanete praktické rady,  jak se zařídit.

Role partnera –  myslíte si, že vám zamilovanost vydrží celý život? I kdyby ano, stačí to k překonání konfliktů? Podíváme se na to, jak se umíte vypořádat s konflikty. Ale mnohem důležitější je, aby vztah nevychladl a nerozpadl se z jiných důvodů. Probereme to, jaké jste osobnosti, kde vás čekají překážky a naopak možnosti, jak vztah posílit a udržet krásným.

A tím výčet rolí, do kterých muži narozením dítěte nastoupí, nekončí. Projdeme si všechny role, které je čekají a podíváme se na to, které pro koho budou snadné a ve kterých se někteří budou muset naučit, aby je bravurně zvládli.


Lektor Petr Suchý

Mým celoživotním posláním je zlepšovat vztahy otců a jejich dětí. Pomáhám mužům stát se skutečným tátou. Tátou, který stojí pevně na svých nohách, má vyřešené svoje potřeby, a tak může být oporou pro svoji rodinu, za což je nejen obdivován, ale je i sám sebou. Věří si, má otevřené srdce a je pevnou oporou pro své děti i partnerku.

Kořeny mého poslání začínají v mém dětství, kdy jsem byl jako každé dítě formován svými rodiči. Teprve v poslední letech jsem si uvědomil, jak zásadní to byly vlivy. Ať už v dobrém nebo ve zlém, jsem se díky nim opravdu hodně naučil. 

Táta se celý život vzdělával, a já to dělám také. Táta překonal ve svém životě řadu překážek, jak rodinných, tak zdravotních nebo pracovních a všechny je zdárně zvládl. Když mne potkala vážná nemoc, hledal jsem řešení a našel jsem je. Když jsem začal mít problémy ve vztahu, zapracoval jsem na sobě a ustál to. Jedna z hlavních motivací byla být k dispozici svým dětem. Naše děti nás táty moc potřebují. Ať už jsme jací jsme. Mé děti byly a jsou i nyní svědky mých úspěchů i pádů. Vím z osobní zkušenosti, jak moc je důležité být silným, ale i citlivým tátou, ať už se děje v našem životě cokoliv. 

Protože chci, aby naše děti měly větší šanci na zdravější a plnohodnotný život, tak chci své zkušenosti předávat dalším otcům. Zde se zrodila myšlenka vytvořit platformu, místo rozvoje a sdílení, pro táty, kteří chtějí pro svoje děti lepší svět/podmínky/prostředí. Tátohraní. Od té doby jsem se stal osobním koučem, mentorem a učitelem/lektorem pro otce, učitele, ale i maminky.

Neustále si rozšiřuji své odborné znalosti z psychologie, vztahové terapie, ale i dalších oborů. Mám často být příležitost být s odborníky na tuto problematiku a učit se od nich. Ve své práci uplatňuji komplexní přístup a věřím, že díky své empatii a citlivosti umím nasměrovat své klienty ke změně a prožitku své vnitřní síly i radosti svého otcovství. Mým záměrem je otevřít otcům oči a srdce, aby byli svým dětem vzorem i oporou. Aby naplnili svou základní životní roli.


Cena 320 Kč/ 420 Kč (sponzorská cena)

Údaje k platbě: číslo účtu: 2300088787/2010, variabilní symbol: 21052523, specifický symbol: 324001.
Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.

 

V den konání obdržíte odkaz na online událost.

 

 

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Aktuality

29. Červenec
Milé ženy,   velice se omlouváme. Kvůli technickým potížím jsou dočasně mimo provoz veškeré...
25. Červen
Milé maminky, milé těhulky, již tradičně zůstává Áčko otevřené i přes léto v trošku upraveném...
17. Červen
Milé maminky, na konec prázdniny jsme si pro vás připravily hned 2 příměstské tábory ...
27. Květen
Na červen jsme pro vás připravili už některé akce naživo u nás v Karlíně. I nadále zůstáváme online...