Hlas a dech (nejen) k porodu | A CENTRUM

Hlas a dech (nejen) k porodu

Délka lekce: 
90 minut
Cena: 
240 Kč
Permanentka: 
1,5 okna

Dech je život. Dech a hlas spolu úzce souvisí a přímo rozhýbávají vnitřní sílu v těle. Mohou Ti pomoci být vědomě v kontaktu s Tvým tělem, prožíváním a miminkem. Můžeš objevit, jak s pomocí hlasu a dechu harmonizovat svůj systém - tělo, mysl, prožívání a to za…

Hlas a dech podporují komunikaci s miminkem.

 

Co zažijeme:

- Hlas a dech k uvolnění.

- Hlas a dech k vnímání bránice, pánevního dna a jejich vědomého používání (nejen) v těhotenství a při porodu.

- Hlas a dech pro komunikaci s miminkem.

- Klidová rezonanční zpívání /samohlásky, slabiky, jednoduché písně/.

- Spojení hlasu a dechu v pohybu – tanec a jógové pozice v těhotenství a při porodu.

- Najdi si uspávanky a jemné písně, které nás uvolňují a harmonizují Tebe i miminko.

- Krátká relaxace pro odpočinek a komunikaci s miminkem.

Hlas a dech mohou být nástroje k poznání sebe sama – těla, fungování mysli, prožívání a tím, kdo skutečně jsme (kdo je já?). Všimla sis někdy, když dozpíváš dlouhé táhlé písně, jak je uvnitř Tebe ticho a klid?

V těle se nachází bránice a pánevní dno. Je to pumpa, kterou i u porodu budeme používat. Rozhýbáváme skrze ni uvnitř těla obrovské množství energie. Zpěváci skrze tuto pumpu a další prostor těla / hrudník, krk a hlasivky, hlavu a ústní dutinu/ rozhýbou zvuk tak, že dokáže znít až 5 km daleko (Ema Destinnová) nebo rozezvučí velký sál Národního divadla. Tělo se stává rozezvučeným prostorem neboli kanálem, který má určitá místa /brány/, skrze která se síla násobí, rozezvučuje a kultivuje /pánevní dno, bránice, hlasivky, dutina ústní s horním patrem, zuby a ústy…/. Zpěvák ji pak směřuje ven do prostoru před sebe nebo kolem sebe.

Při porodu se tělo stává porodním kanálem a proud energie prochází směrem dolů. Porod je někdy připodobňován k bouři, která prochází tělem mámy. A právě umět používat hlas a dech vědomě, může být velkou podporou. Poznávej a naslouchej svému systému a objev jak se maximálně uvolníš a jak svaly ve Tvém těle stahují. Poznej, jak tento princip funguje také při prožívání - pocity, emoce. Všimla sis, co se děje v náročných situacích, kdy se celý systém stahuje a ty cítíš bolest? Můžeš poznat, jak se taková bolest mění v tlak a ty ho pozoruješ a už nejsi bolestí?

Další krok je vnímat miminko a jeho signály, naučit se s ním komunikovat a nechat se jeho impulzy poté vést při porodu. Můžeš si najít zvuky a písně, které ho uklidňují a navozují stav plného bezpečí a klidné síly, radosti a štěstí. Písně, které mu budeš zpívat před spaním. Miminko rozpoznává po porodu hlas maminky, tatínka. I prostředí, ve kterém se cítí milovaně, bezpečně. Pozná známý zvuk i rok po porodu, aniž by se s ním po porodu znovu setkalo. Taková píseň ho může provázet a uklidňovat (dodávat kuráž) celý život.

Naslouchej sobě a miminku a poznávej, jak se skrze vědomý dech a hlas harmonizuješ, zklidňuješ a Tvá vnitřní síla roste. Buď v kontaktu se svou vnitřní silou, svým tělem. Buď v kontaktu se svým miminkem.

Nejsi-li těhotná, můžeš tento kurz navštívit a hlouběji poznat své tělo, pracovat se svým vnitřním dítětem.  Naplno začni používat prostor břicha /těžiště, haru/ pro tvorbu projektů, pro život, pro rovnováhu v životě. Naplno poznej svou vnitřní sílu a její aktivaci.

 

Rozhovor v Maminkáři, Děti a hudba, muzikoterapie.

 

Seznam termínů

Zatím není vypsán další termín.

Aktuality

9. Duben
Milé ženy, získali jsme grant od Magistrátu hl. m. Prahy na projekt Rozvojové aktivity pro...
25. Březen
Milé ženy, stále máváme z online světa a pokládáme to za už docela velký zázrak. Před rokem...
25. Únor
  Podívejte se dolů nebo do ROZVRHU a vyberte si to pravé pro vás! Onliny na prodej...
28. Leden
Aktuální online lekce pro děti, těhotné i po porodu a přednášky   Dobrý den, ještě pořád...