Hlas a dech (nejen) k porodu | A CENTRUM

Hlas a dech (nejen) k porodu

Délka lekce: 
90 minut
Cena: 
240 Kč
Permanentka: 
1,5 okna

Dech je život. Dech a hlas spolu úzce souvisí a přímo rozhýbávají vnitřní sílu v těle. Mohou Ti pomoci být vědomě v kontaktu s Tvým tělem, prožíváním a miminkem. Můžeš objevit, jak s pomocí hlasu a dechu harmonizovat svůj systém - tělo, mysl, prožívání a to za…

Hlas a dech podporují komunikaci s miminkem.

 

Co zažijeme:

- Hlas a dech k uvolnění.

- Hlas a dech k vnímání bránice, pánevního dna a jejich vědomého používání (nejen) v těhotenství a při porodu.

- Hlas a dech pro komunikaci s miminkem.

- Klidová rezonanční zpívání /samohlásky, slabiky, jednoduché písně/.

- Spojení hlasu a dechu v pohybu – tanec a jógové pozice v těhotenství a při porodu.

- Najdi si uspávanky a jemné písně, které nás uvolňují a harmonizují Tebe i miminko.

- Krátká relaxace pro odpočinek a komunikaci s miminkem.

Hlas a dech mohou být nástroje k poznání sebe sama – těla, fungování mysli, prožívání a tím, kdo skutečně jsme (kdo je já?). Všimla sis někdy, když dozpíváš dlouhé táhlé písně, jak je uvnitř Tebe ticho a klid?

V těle se nachází bránice a pánevní dno. Je to pumpa, kterou i u porodu budeme používat. Rozhýbáváme skrze ni uvnitř těla obrovské množství energie. Zpěváci skrze tuto pumpu a další prostor těla / hrudník, krk a hlasivky, hlavu a ústní dutinu/ rozhýbou zvuk tak, že dokáže znít až 5 km daleko (Ema Destinnová) nebo rozezvučí velký sál Národního divadla. Tělo se stává rozezvučeným prostorem neboli kanálem, který má určitá místa /brány/, skrze která se síla násobí, rozezvučuje a kultivuje /pánevní dno, bránice, hlasivky, dutina ústní s horním patrem, zuby a ústy…/. Zpěvák ji pak směřuje ven do prostoru před sebe nebo kolem sebe.

Při porodu se tělo stává porodním kanálem a proud energie prochází směrem dolů. Porod je někdy připodobňován k bouři, která prochází tělem mámy. A právě umět používat hlas a dech vědomě, může být velkou podporou. Poznávej a naslouchej svému systému a objev jak se maximálně uvolníš a jak svaly ve Tvém těle stahují. Poznej, jak tento princip funguje také při prožívání - pocity, emoce. Všimla sis, co se děje v náročných situacích, kdy se celý systém stahuje a ty cítíš bolest? Můžeš poznat, jak se taková bolest mění v tlak a ty ho pozoruješ a už nejsi bolestí?

Další krok je vnímat miminko a jeho signály, naučit se s ním komunikovat a nechat se jeho impulzy poté vést při porodu. Můžeš si najít zvuky a písně, které ho uklidňují a navozují stav plného bezpečí a klidné síly, radosti a štěstí. Písně, které mu budeš zpívat před spaním. Miminko rozpoznává po porodu hlas maminky, tatínka. I prostředí, ve kterém se cítí milovaně, bezpečně. Pozná známý zvuk i rok po porodu, aniž by se s ním po porodu znovu setkalo. Taková píseň ho může provázet a uklidňovat (dodávat kuráž) celý život.

Naslouchej sobě a miminku a poznávej, jak se skrze vědomý dech a hlas harmonizuješ, zklidňuješ a Tvá vnitřní síla roste. Buď v kontaktu se svou vnitřní silou, svým tělem. Buď v kontaktu se svým miminkem.

Nejsi-li těhotná, můžeš tento kurz navštívit a hlouběji poznat své tělo, pracovat se svým vnitřním dítětem.  Naplno začni používat prostor břicha /těžiště, haru/ pro tvorbu projektů, pro život, pro rovnováhu v životě. Naplno poznej svou vnitřní sílu a její aktivaci.

 

Rozhovor v Maminkáři, Děti a hudba, muzikoterapie.

 

Seznam termínů

Zatím není vypsán další termín.

Aktuality

17. Červen
Milé maminky, na konec prázdniny jsme si pro vás připravily hned 2 příměstské tábory ...
27. Květen
Na červen jsme pro vás připravili už některé akce naživo u nás v Karlíně. I nadále zůstáváme online...
14. Květen
Milé ženy, máme velkou radost, že můžeme otevřít lekce naživo. A které to jsou? Lekce pro děti:...
29. Duben
Krásné jaro, milé ženy :) Vypadá to, že se jaro rozhodlo definitivně zvítězit nad zimou. Dny...