PhDr. Eva Labusová | A CENTRUM

PhDr. Eva Labusová

Člen Teamu

 

 

 

 

 

 

Publicistka, lektorka, poradkyně a terapeutka pro oblast rodičovství, výchovy
a mezilidských vztahů včetně vztahu k sobě samým

Je přesvědčena o tom, že podmínky, do kterých se rodíme a v nichž vyrůstáme, zásadním způsobem, byť většinou nevědomě, předznamenávají
a určují náš život. Změna k lepšímu je vždy možná, začneme-li čerpat
z původních zdrojů moudrosti a vitality. Ti, kdo dnes přivádějí na svět děti, potřebují informace, podporu a inspiraci: Péče o rodinu a o domov je potřebná a z hlediska kvalifikovanosti náročná práce. Období početí, těhotenství, porodu a raného věku má mimořádnou důležitost. Snaha o svobodu a rovnoprávnost žen ztrácí smysl, pokud vede k oslabování mateřských instinktů
a nepřirozenému potírání přirozených rozdílů mezi mužským a ženským pohlavím.
Jak dnes zacházíme s dětmi, tak budou ony zítra zacházet se sebou, s bližními i s okolním světem.

Praxe:
Původně vystudovala češtinu, němčinu a pedagogiku na FF UK. Od r. 1993 se profesně věnuje problematice rodičovství a vztahů.
Je spoluzakladatelkou o. s. Aperio – Společnosti pro zdravé rodičovství (2001), kterému přenechala název své někdejší jazykové kanceláře (aperio latinsky znamená „otevírám, odkrývám, ukazuji, zjevuji“). První projekty sdružení se zaměřovaly na humanizaci českého porodnictví. Právě v Aperiu vyšel Průvodce porodnicemi ČR, nejprve knižně a potom také v elektronické podobě, která je na stránkách www.aperio.cz k dispozici v aktualizované podobě. Založila a do února 2006 vedla i stejnojmenný časopis.
Spolupracovala s mnoha českými rodičovskými a společenskými časopisy. Od října 2006 do února 2013 připravovala pořady do Hovorů o rodině, resp. Hovorů o vztazích pro Český rozhlas 6 (více zde: http://www.evalabusova.cz/spoluprace_cro.php).
V současné době se věnuje poradenské a vzdělávací činnosti. Pravidelně píše pro evropský rodinný měsíčník Rodiče (www.rodice.com) a pro čtvrtletní magazín Osobní rozvoj (www.osobnirozvojonline.cz). Intenzivně pokračuje ve svém vlastním vzdělávání.
Je vdaná, má tři dcery.


Kontakt:
E-mail: eva.labusova@acentrum.eu, www.evalabusova.cz

Aktuality

9. Leden
Aktuální online lekce pro děti, těhotné i po porodu a přednášky   Dobrý den milé ženy, opět...
16. Listopad
Dobrý den milé ženy, stále nabízíme aktivity také ONLINE - online lekce a přednášky ...
11. Listopad
Dobrý den milé ženy, do odvolání nabízíme aktivity pouze ONLINE - veškeré lekce a...
9. Listopad
Dobrý den!   Recepce v Áčku bude přítomna příští středu 11.11. od 13 do 16 hodin.  ...