Mgr. Kamila Veselá Eliášová | A CENTRUM

Mgr. Kamila Veselá Eliášová

Člen Teamu

„Pilates rozvíjí tělo rovnoměrně, napravuje nesprávné držení těla, obnovuje fyzickou vitalitu, povzbuzuje myšlení a pozvedá ducha.“
Joseph H. Pilates

 

 

Lektorka Programů:
Pilates pro těhotné
Pilates nejen pro mámy po porodu

 

Původní profesí jsem ergoterapeutka, které jsem se aktivně věnovala asi 6 let. V současné době již několik let pracuji v oblasti sociálních služeb, nyní spíše na metodické úrovni.

V A centru jsem začala jako lektorka působit od září 2012, tehdy ještě jako bezdětná. Po roce působení se mi narodila dcera a po dalších dvou letech syn. Prošla jsem si rozdílnými porody, první porod skončil akutním císařským řezem a druhý porod jsme zvládli „přirozeně“. Jako maminka dvou dětí, mám osobní zkušenost se cvičením Pilates v těhotenství a po porodu. 

Pravidelně se snažím své znalosti prohlubovat, zajímá mě téma diastázy, myofasciální dráhy v těle a vůbec hluboký stabilizační systém.

 

Zpětné vazby od klientek:

Štěpánka

Kamčiny hodiny Pilates pro mě znamenaly odpočinek a soustředění se na změny, které se v těle s postupujícím těhotenstvím dějou. Hlavně když jsem čekala druhé miminko, jsem moc ocenila, že Kamča nás jako nastávající maminky považuje za někoho, koho je třeba hýčkat a dopřát mu veškeré pohodlí. Pilates pro mě představovalo jeden z mála okamžiků, kdy jsem mohla být plně s miminkem a soustředit se sama na sebe a na něj. Důležitý pro mě byl i pocit, že dělám všechno pro to, aby porod probíhal hladce, v klidu.
Skvělé je také to, že Kamila se soustředí hlavně na cvičení a nemá tendenci dlouze mluvit o takových věcech jako harmonii, sdílení, ženské síle atd., ale má všechno tak nějak zvnitřněné, takže se to při cvičení vznáší ve vzduchu jako nějaká vůně.

 

Karolína

Na Pilates pro těhotné jsme chodila od 12. týdne těhotenství do 39. týdne. Do práce jsem přestala chodit 4 týdny před termínem porodu a myslím, že to bylo hlavně proto, že jsem se díky pravidelnému cvičení Pilates cítila výborně a mohla jsem tedy pracovat, co to šlo.
Cvičení mi pomáhalo hlavně s bolestí zad a celkovým uvolněním namáhaných části těla. Po každé hodině jsem odcházela plna energie a s absencí jakékoliv bolesti.
Můj porod proběhl rychle a bez komplikací a myslím, že pravidelné cvičení bylo jedním z důvodů. Byla jsem v dobré kondici a tělo bylo výborně připraveno. Nicméně to, že jsem cítila, že mi cvičení děla opravdu dobře, mělo velký vliv i na moji psychiku, což byl podle mě jeden z hlavních přínosů cvičení.
Po porodu jsem začala opět cvičit hned po šestinedělí. Cítím se skvěle!
Díky, Kamilo!

 


Kontakt:
mail: eliasice@centrum.cz

Aktuality

29. Červenec
Milé ženy,   velice se omlouváme. Kvůli technickým potížím jsou dočasně mimo provoz veškeré...
25. Červen
Milé maminky, milé těhulky, již tradičně zůstává Áčko otevřené i přes léto v trošku upraveném...
17. Červen
Milé maminky, na konec prázdniny jsme si pro vás připravily hned 2 příměstské tábory ...
27. Květen
Na červen jsme pro vás připravili už některé akce naživo u nás v Karlíně. I nadále zůstáváme online...