Mgr. Kamila Veselá Eliášová | A CENTRUM

Mgr. Kamila Veselá Eliášová

Člen Teamu

 

 

 

 

Pohyb je základní esencí života.

 

Již několik let se věnuji ženám v těhotenství a po porodu. Mé působení v Acentru začalo v roce 2012 po absolvování kurzu zaměřeného na cvičení Pilates. PILATES vnímám jako metodu, která napomáhá probouzet tělo, učí nás tělo vnímat a ovládat.

Vždycky mě zajímala ženská témata a Acentrum mi dalo možnost se se ženami pravidelně setkávat, cvičit a sdílet některé myšlenky a zajímavé náměty. V průběhu této doby se mé cvičení proměňovalo a přizpůsobovalo požadavkům žen, postupně se modifikovalo na zdravotní cvičení s prvky Pilates obohacené o další techniky. Během cvičení kladu důraz na kvalitu, přirozenost a vědomý pohyb. Prostřednictvím kontrolovaného pohybu, což je jeden z principů cvičení Pilates, se snažím rozvíjet možnosti vlastního těla: sílu, flexibilitu, plynulé dýchání, ladnost a přesnost. Dalším principem, na který nezapomínám je dech. Dech je nejvýznamnější pro upevnění hlubokého stabilizačního svalového systému. Nácvikem správného dýchání můžeme změnit držení těla, ovlivnit bolesti v bederní oblasti, napřímit páteř, posílit střed těla, získat lepší stabilitu a další. Celkově se snažím optimalizovat pohyb tak, aby respektoval aktuální zdravotní stav žen.

Docházejí ke mně ženy, které zajímá, jak šetrně a s vlídností přistupovat ke svému tělu, jak zůstat v dobré kondici a pohodě. Učím je vnímat vlastní tělo tak, aby se v něm cítily lépe a pochopily některé souvislosti. Řešíme společně témata týkající se pánevního dna a břišní stěny (problematika diastázy) a mnoho dalších.

Mám doma dceru a syna, bydlíme v Praze.

 

Nabízené služby:

  • SSlužby poskytuji pouze v českém jazyce.

 

Vzdělání:

  • Lektorka cvičení Pilates
  • Škola pánevního dna Renaty Sahani

 

Kontakt:

 

Reference od klientek:

Štěpánka

Kamčiny hodiny Pilates pro mě znamenaly odpočinek a soustředění se na změny, které se v těle s postupujícím těhotenstvím dějou. Hlavně když jsem čekala druhé miminko, jsem moc ocenila, že Kamča nás jako nastávající maminky považuje za někoho, koho je třeba hýčkat a dopřát mu veškeré pohodlí. Pilates pro mě představovalo jeden z mála okamžiků, kdy jsem mohla být plně s miminkem a soustředit se sama na sebe a na něj. Důležitý pro mě byl i pocit, že dělám všechno pro to, aby porod probíhal hladce, v klidu.
Skvělé je také to, že Kamila se soustředí hlavně na cvičení a nemá tendenci dlouze mluvit o takových věcech jako harmonii, sdílení, ženské síle atd., ale má všechno tak nějak zvnitřněné, takže se to při cvičení vznáší ve vzduchu jako nějaká vůně.

 

Karolína

Na Pilates pro těhotné jsme chodila od 12. týdne těhotenství do 39. týdne. Do práce jsem přestala chodit 4 týdny před termínem porodu a myslím, že to bylo hlavně proto, že jsem se díky pravidelnému cvičení Pilates cítila výborně a mohla jsem tedy pracovat, co to šlo.
Cvičení mi pomáhalo hlavně s bolestí zad a celkovým uvolněním namáhaných části těla. Po každé hodině jsem odcházela plna energie a s absencí jakékoliv bolesti.
Můj porod proběhl rychle a bez komplikací a myslím, že pravidelné cvičení bylo jedním z důvodů. Byla jsem v dobré kondici a tělo bylo výborně připraveno. Nicméně to, že jsem cítila, že mi cvičení děla opravdu dobře, mělo velký vliv i na moji psychiku, což byl podle mě jeden z hlavních přínosů cvičení.
Po porodu jsem začala opět cvičit hned po šestinedělí. Cítím se skvěle!
Díky, Kamilo!

Aktuality

24. Listopad
Milé ženy, přinášíme vám přehledně přednášky na poslední měsíc tohoto roku.  Těšíme se na vás...
27. Říjen
Drazí rodiče, přinášíme vám přehled přednášek a kurzů do konce tohoto roku. Už se blíží, tak...
11. Říjen
Milé ženy, připravujeme pro vás nabídku kurzů a přednášek tak, abychom pokryli celé spektrum otázek...
7. Říjen
Drazí rodiče, na říjen a listopad jsme pro vás připravili řadu přednášek o...