Katinka Soetens | A CENTRUM

Katinka Soetens

Člen Teamu

Katinka Soetens pochází z Holandska, nyní žije v Cornwallu v Anglii. Je matkou 3 dětí, které vzdělávala v domácí škole. (věk 12, 13 a 8). Je Dula a lektorka v oblasti domácích porodů, břišní tanečnice, tantrická léčitelka. Pracuje s posvátnou sexualitou a léčí zranění související s touto oblastí jak ženám, tak i mužům. Provozuje ženské kruhy na posvátných místech, pracuje s tématem alternativního porodnictví, zasvěcujícími ceremoniemi a mnoha dalšími podobnými tématy.
Všechny své děti rodila doma a do vody, rozhodla se stát se učitelkou aktivního a přírodního porodu u Kasandry Clements, studentky Jannet Blasakas z Londýnského centra Aktivních porodů a autorky Aktivních porodů jako takových. Také  se specializovala v Optimal Foetal Positioning (optimální pozici plodu) u Jean Sutton v Austrálii, u níž  rovněž prošla pokročilým výcvikem a kvalifikací což ji umožňuje tyto techniky vyučovat. Měla to štěstí zúčastnit se mnoha seminářů se světově uznávanými odborníky a experty na téma porodů, jako jsou Michael Odent, Inna May a Mary Cronk ve Spojeném Království.
Během posledních deseti let organizovala vzdělávání pro přípravu na porod, jehož hlavní náplní byly techniky uvolnění, jemná yoga pro těhotné ženy a budování sebevědomí. Opomenuta nebyla ani nutnost tvořit a být v prostředí, které poskytuje podporu budoucí matce a jejímu dítěti. Tyto semináře poskytovaly obecné informace o přírodních a fyziologických procesech porodu a věnovaly se hlubším  tématům  strachu a obav nastávajících matek. Kromě těchto seminářů také pořádá občasné přípravné kurzy pro rodičovské páry.
Tři roky v Anglii studovala, aby se mohla stát certifikovanou dulou a dodnes má tu čest být přítomna u mnoha porodů – jak doma, tak v porodnici a za různých podmínek. Těch dobrých i těch špatných. Věří, že porod je přirozený proces a naše rodné právo. Že v ženském těle je jistá moudrost a schopnost rodit děti, která se plně projeví, když je žena klidná a odevzdaná přirozenému proudu tohoto procesu, ve víře, že je v bezpečí a má přírodu na své straně. Toto je hlavní esence jejích seminářů.

Aktuality

9. Leden
Aktuální online lekce pro děti, těhotné i po porodu a přednášky   Dobrý den milé ženy, opět...
16. Listopad
Dobrý den milé ženy, stále nabízíme aktivity také ONLINE - online lekce a přednášky ...
11. Listopad
Dobrý den milé ženy, do odvolání nabízíme aktivity pouze ONLINE - veškeré lekce a...
9. Listopad
Dobrý den!   Recepce v Áčku bude přítomna příští středu 11.11. od 13 do 16 hodin.  ...