Diana Pipková, DiS.

Diana Pipková, DiS.

fyzioterapeutka, lektorka zdravotního cvičení pro těhotné a po porodu

lektoři

„Nebojte se ničeho. Máte ve svém nitru všechnu moudrost, všechno vědění, všechnu energii a všechnu sílu.“ Eileen Caddyová

“Největším učitelem a inspirací jsou mi děti. Přišly, aby mi bez servítků nastavily zrcadlo, otevřely dveře komnat, kam jsem svázána svými strachy neměla odvahu vstoupit, nutí mě překračovat hranice své komfortní zóny. Jsem ráda jejich tichým pozorovatelem, jsem fascinovaná jejich fantazií, přizpůsobivostí, intuicí, trpělivostí a odvahou, schopností donekonečna zkoušet, hledat řešení, učit se ze svých chyb a stále růst. Jediné, co k tomu potřebují, je svoboda, pevné hranice a moře lásky.”

Už od dětství ji zajímalo, jak funguje lidské tělo, což ji v roce 1996 přivedlo k fyzioterapii. Po studiu na vyšší odborné škole několik let pracovala v Ústavu pro péči o matku a dítě, kde svou péči věnovala především “rizikovým” kojencům. Absolvovala kurz Reflexní lokomoce dle Vojty, Synergetické reflexní terapie, podílela se na natáčení videa se zdravotním cvičením pánevního dna při inkontinenci, stala se laktační poradkyní. Během mateřské dovolené se svými třemi dětmi vedla program Ekologická domácnost v MC na Toulcově dvoře, spoluvedla mateřské centrum při waldorfské mateřské školce, absolvovala kurz Dornovy metody. Vyhledává nové příležitosti, informace, a znalosti, preferuje osobní přístup a terapii šitou na míru.

V současnosti si zvyšuje svoji kvalifikaci studiem na vysoké škole.

Nejradši relaxuje u kolovratu, tancem nebo v přírodě při geocachingu.

V A centru vede:

  • Zdravotní cvičení pro těhotné
  • Zdravotní cvičení po porodu
  • Cvičení pro ženy s fyzioterapeutkou
  • Kojenec v pohybu aneb psychomotorický vývoj dítěte (přednáška)
  • Poradna fyzioterapeutky (psychomotorický vývoj dítěte, individuální cvičení)