Mgr. Kamila Veselá Eliášová

Mgr. Kamila Veselá Eliášová

lektorka pilates pro těhotné a po porodu

lektoři

Již několik let se věnuji ženám v těhotenství a po porodu. Mé působení v A centru začalo v roce 2012 po absolvování kurzu zaměřeného na cvičení Pilates. PILATES vnímám jako metodu, která napomáhá probouzet tělo, učí nás tělo vnímat a ovládat.

Vždycky mě zajímala ženská témata a A centrum mi dalo možnost se se ženami pravidelně setkávat, cvičit a sdílet některé myšlenky a zajímavé náměty. V průběhu této doby se mé cvičení proměňovalo a přizpůsobovalo požadavkům žen, postupně se modifikovalo na zdravotní cvičení s prvky Pilates obohacené o další techniky. Během cvičení kladu důraz na kvalitu, přirozenost a vědomý pohyb. Prostřednictvím kontrolovaného pohybu, což je jeden z principů cvičení Pilates, se snažím rozvíjet možnosti vlastního těla: sílu, flexibilitu, plynulé dýchání, ladnost a přesnost. Dalším principem, na který nezapomínám je dech. Dech je nejvýznamnější pro upevnění hlubokého stabilizačního svalového systému. Nácvikem správného dýchání můžeme změnit držení těla, ovlivnit bolesti v bederní oblasti, napřímit páteř, posílit střed těla, získat lepší stabilitu a další. Celkově se snažím optimalizovat pohyb tak, aby respektoval aktuální zdravotní stav žen.

Docházejí ke mně ženy, které zajímá, jak šetrně a s vlídností přistupovat ke svému tělu, jak zůstat v dobré kondici a pohodě. Učím je vnímat vlastní tělo tak, aby se v něm cítily lépe a pochopily některé souvislosti. Řešíme společně témata týkající se pánevního dna a břišní stěny (problematika diastázy) a mnoho dalších.

Mám doma dceru a syna, bydlíme v Praze.

V A centru vede:

  • Pilates pro těhotné – cvičení s prvky Pilates pro těhotné ženy
  • Pilates nejen pro mámy po porodu – cvičení s prvky Pilates po porodu
  • Možnost individuální konzultace (pánevní dno, břišní stěna, dýchání, držení těla, …).

Služby poskytuji pouze v českém jazyce.

Vzdělání:

  • Lektorka cvičení Pilates
  • Škola pánevního dna Renaty Sahani

Kontakt: