Mgr. Marie Pultarová

Mgr. Marie Pultarová

laktační poradkyně, poradkyně nošení dětí v šátku

lektoři, terapeuti

Vystudovala obor Historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a historii a archivnictví se věnuje i nadále.

Po narození dcery jí více oslovily témata spojená s ženstvím, kojením a kontaktním rodičovstvím. Stala se certifikovanou laktační poradkyní o.z. Mamila a lektorkou nošení. Lektorský kurz nošení absolvovala u Dydimos Trageschule. Poradenství při kojení a nošení v současné době aktivně poskytuje svým klientkám a snaží se stále více vzdělávat v těchto oblastech.

Zároveň už několik let studuje sebezkušeností filozofii Principy života, v rámci níž absolvovala základní výcvik a pokračuje i ve výcviku pro absolventy. Každodenní situace ať už v mateřství, partnerství nebo jiné se snaží vnímat jako výzvu, jak se postarat o svou spokojenost ve vztazích či obecně v životě a snaží se převést do praxe nabyté informace a dovednosti. Současně stále potkává lidi, kteří ji inspirují svým pohledem na svět, objevuje nové zájmy a věci, které jí dávají smysl, a více se posouvá směrem k přírodě, zemi a ekologii.

Spoluzaložila Ženský kruh – Podpůrnou skupinu při kojení a mateřství na Praze Stodůlkách, která probíhá dvakrát do měsíce a je tak prostorem pro ženy, v němž je možné sdílet své zkušenosti s kojením, rodičovstvím, partnerstvím nebo čímkoliv, co ženy v současné době řeší. Ženy se tak mohou společně informačně obohacovat, vzájemně si naslouchat a nebýt ve své mateřské roli izolované. Podpůrná skupina aktuálně běží v A centru.

V A centru vede:

  • Vše o kojení aneb raost, láska, intuice
  • Nošení dětí v šátku
  • Ženský kruh – podpůrná skupina při kojení a mateřství
  • Poradna ke kojení

Kontakt: