Martina Kučerová, DiS.

Martina Kučerová, DiS.

nutriční terapeutka, laktační poradkyně a zakladatelka Ulapo - Unie laktačních poradkyň

lektoři

https://poradnazdravi.cz/

„Prý jsem něco mezi křovákem a babkou kořenářkou, která zatím bydlí v civilizovaném světě, ale snaží se předávat své odborné zkušenosti pochopitelně a v souladu se zdravým selským rozumem…“ Já se cítím být průvodkyní jednoduchým vařením a pestrou stravou. Za použitím dostupných základních potravin, které se vznešeně nazývají bezlepkovými a bezmléčnými, se skrývá obyčejné zdraví. Tak snadné to prostě je. Provedu vás od Kojení přes První příkrmy až k Pestré stravě. To jsou témata, ke kterým mám co říct.

Praxe:

Vystudovala střední zdravotnickou školu obor diplomovaná zdravotní sestra. Během mateřské dovolené s druhým dítětem se rekvalifikovala studiem na Vyšší odborné škole do role Diplomovaný nutriční terapeut. Od roku 1998 je absolventem Silvovy metody. Absolvovala kurz laktačního poradce a nyní se vzdělává v oblasti biorezonance.

Po ukončení studia pracovala od roku 1991 jako zdravotní sestra na specializovaných pracovištích – anesteziologicko – resuscitační oddělení, kardiologie, kožní ambulance, gynekologická ambulance. Jako nutriční terapeut působila na dětském oddělení, urologii, onkologickém odd. Nyní vede svou vlastní nutriční poradnu, pořádá přednášky, kurzy a semináře na téma výživa – viz.www.porad­nazdravi.cz

Zdravému životnímu stylu a tématu výživa se věnuje již řadu let. Důvodem byly stravovací problémy v rodině, především bezlepková dieta syna a onkologické onemocnění maminky. Snaží se najít propojení mezi klasickým a alternativním pojetím přístupu k uzdravení.

Je maminkou dvou synů Marek (2000) a Miroslav (2004).

Za svůj největší úspěch považuje harmonický partnerský vztah a pomoc při uzdravení z onkologického onemocnění své maminky.

Do A centra ji zavál zájem a celoživotní touha po vzdělávání. Nejprve zde působila rok v roli recepční, tím se dokonale vcítila do dění jedinečné áčkové atmosféry, poté organizovala víkendové pronájmy.

V současné době v A centru působí jako hostující lektorka s tématy zdravé stravy, kojení a prvních příkrmů, dále se věnuje své dráze nutriční terapeutky a zdravotní sestry.

Články lektorky ke kojení a výživě najdete na www.poradnazdravi.cz.

  • Soběstačnost začíná kojením
  • Kojte klidně v klobouku, ale bez kloboučku

V A centru vede:

  • Vše o kojení
  • První příkrmy a strava dospělých
  • Strava starších dětí (pestrá strava)
  • Poradna ke kojení (návštěvy doma i konzultace online)
  • Poradna výživové terapeutky

Kontakt: