Hana Rolníková

Hana Rolníková

produkční pronájmů prostor A centra, recepční a lektorka tance

tvůrčí tým

Tel. 605 000 341 E-mail: hana.rolnikova@acentrum.eu

Měla jsem velké štěstí, že jsem hned při prvním těhotenství, kdy jsem dokončovala FHS na Univerzitě Karlově, objevila A Centrum s celým jeho úžasným konceptem. Otevřel se mi tehdy úplně nový laskavý přístup k porodu a mateřství. Skrze pravidelné lekce a semináře jsem proplula ke krásnému přirozenému porodu více než čtyřkilového syna. Když jsem pak otěhotněla podruhé, opět jsem se skrze pravidelnou přípravu naladila na plynulý přirozený porod.

Tyto dva mé prožitky nebyly transformační, ani jinak výjimečné, byly to dva obyčejné pěkné porody, které úplně přirozeně patřily naší rodině. A přesto jsem věděla, že to není samozřejmost, která by na mě vždy čekala. Prošla jsem naprosto vědomou přípravou, která zkrátka přinesla své ovoce. Chtěla jsem proto předávat dál tento přístup ke vstupu do mateřství a obyčejnou lidskou laskavost a otevřenost, kterou A centrum před lety jako jedno z prvních začalo navracet zpátky do života, a má zcela samozřejmě patřit k mateřským přípravám.

A proto když se v roce 2016 otevíral dvouletý Lektorský kurz A centra, neváhala jsem a šla na přijímací pohovor. Krásnými lekcemi pro těhotné jsem následně ženy provázela ve vlastních lekcích, ale poté co jsme se odstěhovali na okraj Prahy, se má pozornost přesunula především k práci s dětmi nejen vlastními, ale také v lesní školce. Nicméně tématu těhotenství a ženství jsem se dále dotýkala v ženských kruzích v projektu Mezi nebem a ženou nebo při spolupráci na organizaci Světového týdne respektu k porodu.

Nyní když mé děti dorostly do školního věku, vznikl čas a prostor, abych se mohla stát součástí úžasného tanečně divadelního projektu Žena je změna a především se opět propojila s drahým A centrem, kde jsem se tentokrát stala jednou z osobností, která napomáhá plynulé každodenní koordinaci, směje se na vás z recepce a od roku 2024 s vámi také domlouvá pronájmy prostor.