Bc. Natálie Kašpárková

Bc. Natálie Kašpárková

Fyzioterapeutka, terapeutka TCM, lektorka jógy a hudebně pohybových kroužků pro děti i dospělé

lektoři, terapeuti

www.vedome0.webnode.cz

E-mail: vedome.net@gmail.com

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ Jim Rohn

V praxi jsem se nejvíc setkala s lidmi, které bolí tělo a hledají pomoc u druhých ideálně zdarma a instantně. Bohužel, takové kouzlo neumí ani dnešní kouzelné pilulky. Čím dál tím víc jsem si přála pracovat s lidmi, kteří mají zájem o sebe sama a chtějí se učit vědomě se životem a se svým tělem pracovat. Při vědomém pozorování senzorických vstupů našeho těla můžeme zažít pocit blaha, štěstí, odpočinku a radosti. Ovšem pokud jsme od našeho těla odpojeni, většinou slyšíme až volání o pomoc, které má formu zvětšeného napětí nebo bolesti. Bolest je úžasný nástroj, který nám byl dán jako možnost uvědomit si vychýlení našeho těla mimo jeho přirozenost. Pojďme si povídat a naučit se, jak můžeme s naším tělem zacházet, jak mu pomáhat, jak reagovat na jeho signály.

„Pokud vytvoříte jakékoli napětí, ať už v těle nebo v mysli, nepotřebujete ve svém životě dalšího nepřítele. Pomalu budete pracovat sami proti sobě.“ Sadhguru

Už jako malá holka jsem si často hrála na lékařku a četla přírodopisné a anatomické knihy, a to mi zůstalo až do dnes. Fascinuje mě naše tělo, které nám bylo dáno do vínku a díky kterému máme tu možnost prožívat a poznávat náš život naplno. Další mojí láskou jsou hudba, zpěv a tanec. Od 8 let hraji na klavír, samostudiem jsem se naučila i na kytaru a doma zpívám a tančím mým dcerám téměř každý den. Sama jsem se přes své bolesti a porody mnohé naučila. Nyní jsem na druhé rodičovské dovolené, mám dvě krásné dcery, které jsou mými velkými učitelkami, neboť mi dávají okamžitý feedback mě samotné. Je to výzva, ale zároveň ohromná radost v lásce a ve společném bytí. Zajímám se o přirozený porod, rodičovství, vzdělávání a bytí vůbec. Nyní pracuji na projektu Vědomě, kde chci prezentovat vědomý život.

„Všechno, co nás dráždí na jiných, může vést k pochopení sebe sama.“ C. G. Jung

vzdělání

Po absolvování přírodovědeckého gymnázia jsem vystudovala obor Fyzioterapie na Fakultě Biomedicínského inženýrství na ČVUT, poté jsem rok působila na ambulanci na poliklinice I.P.Pavlova, půl roku jsem též dělala fyzioterapii u pacientů doma. Od roku 2017 jsem zaměstnaná ve Vojenském rehabilitačním ústavu na Slapech.

Absolvovala jsem kurzy:

  • SM-Systém u MUDr. Smíška a FFF dle Bc. Clary Lewitové.
  • V roce 2018 jsem absolvovala kurz lektora jógy.
  • V roce 2021 jsem dokončila 5leté studium 5 dovedností na institutu Tradiční čínské medicíny u MUDr. Luckého.

služby

  • poradna fyzioterapeutky a TČM
  • kurz Zdravá záda