Mgr. Arnoštka Berousková

Mgr. Arnoštka Berousková

lektorka dětských lekcí, psychoterapeutka

lektoři, terapeuti

www.arnostkaberouskova.com

Tel. 734 583 491 E-mail: arnostka.berouskova@acentrum.eu

  • lektorka dětských lekcí Andělíčci, Muzikohrátky a Kruhu pro matky bez matek
  • speciální pedagožka, psychoterapeutka (5ti letý psychoterapeutický výcvik ESET) a lektorka s 20letou praxí
  • waldorfské, muzikoterapeutické aj. semináře, 2letý cyklus holotropního dýchání, Rei-ki zasvěcení
  • výcvik v Metamorfní reflexní technice, v konstelacích, Snoezelen (terapie v multismyslové místnosti)

Jmenuji se Arnoštka Berousková po babičce, už jsem sama babička :), a kromě klasického vzdělání v oboru se cítím naplněna zkušenostmi své dlouholeté (částečně alternativní) praxe a výchovou 4 dětí (domácí porody, waldorfské školství, přírodní léčitelství, přirozené rodičovství). Pracuji ve svém flow a jsem za to nesmírně vděčná. Plody těchto let s radostí poskytuji v kurzech, kruzích a na terapiích, skupinově a individuálně, nebo na našich letních Mammakempech.

Ve svých kurzech pro rodiče a děti (harmonizující Andělíčci s miminky, kolektivní Indiánské muzikohrátky s chodícími dětmi) se mimojiné zaměřuji na zvědomění a ukotvení přirozených psychických a tělesných nástrojů, které mají rodiče k dispozici. Na kurzech trochu sdílíme a hodně rytmizujeme, protahujeme si lidovými říkadly těla a mozky :), hrajeme a zpíváme písně lidové a léčivé, tančíme s barevnými šátky a na závěr relaxujeme … uvolňujeme se. V dnešní době všichni potřebujeme aktivně relaxovat, a proto tvořím společné „příběhy“ pro všechny zúčastněné.

Na kurzy pak často navazuji další, individuální podporou rodiny/dítěte nebo rodiče, kteří ke mně přicházejí na terapie, kde se díky uvolnění a obeznámenosti z kurzů dostáváme lehčeji do větších hloubek…Dochází tak rychleji k porozumění a úlevě.

V Acentru učím od r.2008. Od roku 2013 vedu v Acentru Kruh pro matky bez matek pro matky bez matek. V roce 2015 (dosud) jsme otevřely letní Mammakempy – zážitkové přirozené komunitní rodičovství s inspirujícím programem a zázemím uprostřed Bečovské botanické zahrady. Od roku 2016 se setkáváme v Acentru na "Zpívání živlových a léčivých písní s minikonstela­cemi:http://www.acentrum.eu/…-s-arnostkou V době covidu jsme natočily s Petrou Hanelovou album Léčivých písní. Od roku 2020 pracuji jako terapeutka s psychiatrickými adolescenty a rodinami v ohrožení, a ve snoezelenu (multismyslová místnost) s dětmi s postižením. Ale nejvíc se vždy těším, až si zazpíváme ty naše písničky.

Moc se na Vás a vaše děti těším Arnoštka Ber * průvodkyně, pedagožka a hravá šamanka

„Jsme jeden Kruh. Nechť jsou šťastny všechny bytosti.“