Cvičení na míčích pro těhotné

CORE cvičení pro těhotné Praha

Potřebujete aktivní pohyb? Pojďte cvičit na míčích!

Tato lekce je v rámci zimního kurzu od ledna do konce března 2024 za zvýhodněnou cenu. Do kurzu je možné přistoupit i v průběhu kurzu – čtěte více zde.

Lekce je vhodná pro těhotné v jakékoli fázi těhotenství (cvičení je vždy přizpůsobené vašim možnostem a potřebám), které chtějí jemně posílit a uvolnit své tělo, být vnímavé k tomu, co se s jejich tělem děje a v neposlední řadě také navázat hlubší spojení s miminkem. Cvičení je vhodné pro začátečníky i pokročilejší.

  • protáhnete si přetížené části těla;
  • posílíte v těhotenství namáhané svaly;
  • zpevníte pánevní oblast;
  • uvolníte celé tělo a odreagujete se;
  • budete vědoměji vnímat své tělo a jeho potřeby, což vám napomůže při porodu;
  • navážete silnější kontakt s vaším miminkem.

Na začátku lekce se krátce seznámíme, poté se protáhneme a posilníme partie, které jsou v těhotenství nejvíce namáhané (např. bederní a křížová oblast, mezilopatkové svaly, nožní klenba, pánevní oblast).

V následujícím cvičení se více zaměříme na práci s pánevním dnem, které je součástí hlubokého stabilizačního systému a nezapomeneme ani na prokrvení končetin, které je prevencí proti oteklým nohám a křečím. Můžeme zařadit i cviky harmonizující tělo a jeho jednotlivé orgány.

Na konci lekce proběhne relaxace, při které dochází ke zklidnění a hlubokému uvolnění těla a přinese další rovinu vnímání sebe sama a napojení se na miminko.

Nejbližší akce

Cvičení na míčích pro těhotné

provází

Bc. Kristýna Suchá

lektorka cvičení na míčích pro těhotné a po porodu

reference