Jóga v těhotenství a aktivní porod

Kurz pro těhotné

Jóga zmírňuje napětí těla i mysli, pomáhá tak ženám lépe zvládat velké fyzické a psychické změny, kterými během těhotenství procházejí. Udržet tělo v kondici a mít tak možnost prožít aktivní porod, je benefit, který vám jóga může nabídnout. Seznámíte se s pozicemi, které je v těhotenství vhodné praktikovat. Podrobněji probereme jejich přínos a možnosti využití během porodu.

Relaxační a meditační techniky vám umožní hlubší spojení s vaším tělem a miminkem, pomohou ke kvalitnímu spánku. Tyto techniky vám i během dne umožní se na chvilku zastavit, naladit na sebe sama i na miminko, a lépe tak vnímat potřeby svoje i potřeby miminka. Praktikování jógy vám umožní získat potřebnou sebedůvěru na cestě mateřstvím.

Součástí kurzu bude také aromaterapie. Vhodně zvolená směs vonných olejů ovlivňuje harmonické fungování celého organismu. Podporuje cirkulaci energie a krve, zmírňuje nevolnost a zažívací potíže, posiluje nervový a imunitní systém. Pomáhá zmírňovat výkyvy nálad, ulevuje při nespavosti a podráždění. Během porodu pomáhá k uvolnění a podporuje dýchání. Dozvíte se, které oleje jsou pro těhotenství vhodné a prospěšné svými účinky a kterým se raději vyhnout.

Na semináři se naučíte několik jednoduchých technik práce s mexickým šátkem rebozo, který tamější ženy využívají ve všech životních etapách. Ukážeme si, jak zmírnit napětí vazů, které se s rostoucím bříškem zvyšuje a může způsobovat bolesti v oblasti pánve. Rebozo můžete rovněž využít během porodu k úlevě od porodních bolestí, zároveň můžete miminku pomoct do správné pozice. Šátek pomáhá tělu po porodu k rychlejší regeneraci, udržuje vás v teple a podporuje zavinování dělohy. Pokud máte vlastní rebozo, vezměte si jej prosím sebou. Dobře vám poslouží také dlouhý a pevný šál nebo šátek, který je alespoň 60 cm široký.

Pro harmonické sžívání s miminkem jsou důležité chvíle během porodu, ale pochopitelně i po něm. Řekneme si, jak můžete psychickou a fyzickou pohodu podpořit vaším dechem, správným držením těla a výživou. Získáte také praktický návod, jak svému tělu pomoci v poporodní regeneraci pomocí přírodní medicíny. V současné době se na sílu bylin často zapomíná, mohou být však skvělým pomocníkem, pokud víme, jak je správně užívat.

Prozatím není vypsaný termín

Přihlašte se k hlídání termínu pro kurz. Dozvíte se o nadcházejícím termínu včas.

Jóga v těhotenství a aktivní porod

provází

Michaela Neumanová

Lektorka jógy, jógy pro těhotné a po porodu, dula

reference