Cvičení

Cyklus jógy pro těhotné

Jóga pro těhotné v Praze.

Jóga pro těhotné ženy v uceleném cyklu setkávání.

Témata setkání:

  1. Země – Tělo: Vhodné jógové pozice v těhotenství, práce s pánevním dnem, sebepéče.
  2. Voda – Energie: Hledání rovnováhy, práce s dechem, mindfulness.
  3. Oheň – Mysl: Harmonizace, zvukové techniky, kundalini inspirace.
  4. Vzduch – Moudrost: Pěstování intuice, afirmace, meditace.
  5. Prostor – Radost: Integrace, propojení, najít si svou vlastní cestu.

Bonusové lekce:

6. Jógová příprava na porod: fáze, podpůrné pozice a techniky, dech.  7. Jógová příprava na šestinedělí a čtvrtý trimestr: podpora v mateřství, jemné techniky pro každodenní život s miminkem.

Každá lekce bude obsahovat krátké úvodní povídání o tématu, pak se pustíme do cvičení a nácviku praktických technik, na závěr hluboká relaxace a propojování s miminkem.

Z kurzu si odnesete konkrétní tipy, materiály a inspiraci pro domácí praxi.


Termíny cyklu – neděle v čase 18:30–20:00 hodin.

Vhodné od počátku těhotenství. 

Do kurzu nastupte nejdpozději v 30. tt, abyste jej stihla dochodit ještě před porodem :)

Prozatím není vypsaný termín

Přihlašte se k hlídání termínu pro kurz. Dozvíte se o nadcházejícím termínu včas.

Cyklus jógy pro těhotné

provází

Mgr. Markéta Abrath

lektorka jógy, dula

reference

Zpočátku jsem měla pochybnosti, zda mám kurz v online podobě absolvovat. Nakonec jsem ráda, že jsem se pro tento kurz rozhodla - Markéta vede lekce způsobem, který mi vyhovuje a daří se jí vytvořit komorní a intimní atmosféru i v tomto anonymním on-line prostoru. Děkuji a kurz vřele doporučuji.
účastnice online kurzu Cyklus jógy pro těhotné
Kurz mi přijde skvělý a Markétě moc děkuji za vedení a to, že je každá lekce jiná a věnuje se jiným oblastem a střidají se dynamické lekce s více meditačními, a že postupně procházíme celé tělo. Trochu jsem se bála online formátu (technika, naše zlobivé kočky atd.), ale ve výsledku jsem za to vděčná, protože bývám večer opravdu unavená a nemám Karlín blízko, takže je to momentálně z pohodlí domova velká úleva a videa si pak mohu zopakovat další dny.
účastnice online kurzu Jógy pro těhotné s Markétou Abrath
Dobrý den Markéto, konečně jsem se k tomu dostala, abych Vám mohla vyjádřit velké poděkování za přípravu na porod na kurzu v A centru, který jste vedla. Účastnila jsem se běhu, který byl nějak od ledna/února tuším, začaly jsme online a pak se setkávaly v Áčku. Napíšu Vám upřímně, jak jsem to měla…. Popravdě jsem čekala od kurzu více „živějšího“ cvičení než „jen dýchání“, tak v tomto směru to úplně neplnilo mé očekávání. Co bylo ale super, tak bylo ladění na miminko, protože jsem s tím jako prvorodička potřeba pomoci a to opravdu fungovalo 🙂 no, pak kurz skončil.. já v červenci porodila holčičku. A teď přijde to, proč Vám to celé píšu... Markéto, až u porodu jsem pochopila, proč byl obsah kurzu takový, jaký byl. Díky Vašim radám a dechovým technikám a prostě všemu, co tam bylo řečeno, jsem porodila bez jakýchkoliv medikací a můžu říct, že hladce 🙂 Při porodu mi vše z kurzu naskočilo .. dech, polohy. I když mi ráno nastoupily kontrakce, doma jsem to zvládala zpracovat. Byla jsem personálem dokonce pochválena, že mi nemusí radit. U porodu mě doprovodila ještě dula, což byla třešinka na dortu v kombinaci s Vaší přípravou. Mnohokrát děkuji a budu ráda, pokud Vás moje zpětná vazba potěší. Opatrujte se a třeba se zase někdy. S pozdravem Lucie