Cvičení pro ženy s dětmi

Míče po porodu & těhotné s dětmi

Cvičení na míčích po porodu v Praze.

Lekce je vhodná pro ženy po porodu s miminky a pro těhotné (s dětmi). Pokud jste těhotná, můžete cvičit v jakékoli fázi těhotenství – cvičení je vždy přizpůsobené vašim možnostem a potřebám.

Jemně posílíte a uvolníte své tělo, budete vnímavé k tomu, co se s vaším tělem děje a v neposlední řadě také navážete hlubší spojení s miminkem. 

Na cvičení na míčích:

  • dozvíte se nové informace a zkušenosti jiných žen
  • protáhnete si přetížené části těla
  • posílíte namáhané svaly
  • zpevníte pánevní oblast 
  • uvolníte celé tělo a odreagujete se
  • budete vědoměji vnímat své tělo a jeho potřeby, což vám napomůže při porodu
  • navážete silnější kontakt s vaším miminkem

Na začátku lekce se krátce seznámíme a budeme si povídat o všem, co se týká těhotenství, porodu a mateřství (např. jak se připravit, aby porod proběhl tak, jak si přejete, jak minimalizovat negativní stavy po porodu, jak zapojit rodinu). Probereme vše, co zrovna vás bude zajímat. V bezpečném kruhu žen můžete sdílet své pocity, zjistíte, jak jsou na tom ostatní maminky, můžete si navzájem vyměnit zkušenosti, získat nové informace a v neposlední řadě se odreagovat od všedního dne.

Poté postupně protáhneme, posílíme a uvolníme celé tělo. Při zdravotním cvičení posílíme partie, které jsou v těhotenství nejvíce namáhané (např. bederní oblast, mezilopatkové svaly, nožní klenba, pánevní oblast). V následujícím cvičení se více zaměříme na práci s pánevním dnem, které je součástí hlubokého stabilizačního systému a nezapomeneme ani na prokrvení končetin, které je prevencí proti oteklým nohám a křečím. Můžeme zařadit i cviky harmonizující tělo a jeho jednotlivé orgány. Na konci lekce se zklidníme krátkou relaxací, přizpůsobenou i dětem.

Těším se na cvičení s vámi!

Kristýna

Nejbližší akce

Míče po porodu & těhotné s dětmi

provází

Bc. Kristýna Suchá

lektorka cvičení na míčích pro těhotné a po porodu