Core a harmonizační cvičení po porodu

Tato lekce je v rámci jarního kurzu od dubna do půlky června 2024 za zvýhodněnou cenu. Do kurzu je možné přistoupit i v průběhu kurzu – čtěte více zde.

  • Chcete podpořit tělo v návratu do formy, udělat něco pro sebe a zároveň mít u sebe své miminko?
  • Máte výkyvy nálad a chcete se cítit lépe?
  • Nevíte, jaké cvičení je vhodné po porodu? Např. ke zmenšení bříška, zavinutí dělohy nebo při diastáze?

Cvičení je jednoduché, ale účinné. Budeme kombinovat CORE a harmonizační cvičení, a tím zajistíme podporu na úrovni těla i emocí.

Při CORE cvičení (střed těla, hluboký stabilizační systém) zpevníte hluboké svaly, protáhnete se, a hlavně získáte návyky, které využijete celý život. Budeme zařazovat úlevové a posilující cviky na zpevnění středu těla a podporu těla dle aktuálních potřeb (péče o pánevní dno, SI klouby, úleva od bolesti zad, podpora zavinutí dělohy, zmenšení diastázy atd). Budeme se věnovat spravnému postoji, dechu i jak zvedat miminko, abyste si neničily záda.

Jednoduchá, ale účinná HARMONIZAČNÍ sestava vychází z tradiční čínské medicíny. Jednotlivé cviky podporují funkci základních životních orgánů. Cvičení také pomáhá harmonizovat emoce a podpoří správné proudění životní energie. Příznivě působí na psychiku (uvolňuje stres, strach, vztek, smutek) a celkově posiluje organismus.

Na konci proběhne hluboká RELAXACE na uvolnění těla a propojení se s vnitřními potřebami.

PRO KOHO JE CVIČENÍ VHODNÉ? Cvičení je ideální po porodu (po šestinedělí a dále), pro mámy s miminky (cca do 1 roku). Je šetrné, jemné, ale efektivní a učinné. Vše probíhá v přítomnosti miminka, v kruhu stejně ladělých žen, v souladu s potřebami těla po porodu. Ke cvičení není třeba žádných předchozích zkušeností.

Nejbližší akce

Core a harmonizační cvičení po porodu

provází

Bc. Kristýna Suchá

lektorka cvičení na míčích pro těhotné a po porodu

reference