Mgr. Tereza Katolická

Mgr. Tereza Katolická

lektorka jógy pro ženy, gravidjógy a jógy po porodu, fyzioterapeutka

lektoři

www.innerlook.eu

E-mail: tereza@innerlook.eu

”ZDRAVÍ TĚLA I DUŠE JSOU JAKO KVĚTINA, KDYŽ O NI NEPEČUJEŠ, USYCHÁ.”

Můj styl výuky:

Lektorování jógy pro ženy, gravidjógy a jógy po porodu pro mě znamená propojení mých několikaletých zkušeností z jógy a z terapií a lekcí na pánevní dno. Provázení žen, a to nejen na cestě těhotenstvím a po porodu, touto cestou je pro mě potěšením. Na lekcích vycházím z tradiční hatha jógy, ale prolínám vše právě se svými znalostmi z fyzioterapie a dodávám tomu I svou vlastní jemnou energii. Naplňuje mě předávat své znalosti a zkušenosti dále a pomáhat tak ženám na lekcích k nalezení fyzické a duševní rovnováhy, podpoře v těhotenství, i po něm. Jsem moc ráda, že mohu být lektorkou v A-centru a mohu tak být součástí centra, které nabízí komplexní ucelené služby na cestě žen životem.

O mně:

Vyrůstala jsem v Plzni a již od malička jsem byla vedena k lásce ke sportu a přírodě. Jako teenager jsem také snila o tom, že se podívám někam do světa a zjistím, jak se žije jinde. Začala jsem cestovat po světě a objevovat krásy jiných kultur, jazyků a zvyklostí. V Plzni jsem dokončila gymnázium a přemístila se do Prahy, kde jsem začala studovat fyzioterapii. Tento obor mě následně zavedl i do Olomouce, kde jsem absolvovala navazující magisterské studium a poté do Německa na absolventskou stáž. Během vysokoškolského života jsem využívala každou příležitost, abych cestovala a objevovala nová místa, a to mi zůstalo do dnes. Také jsem objevila jógu a úplně jsem si ji zamilovala. Jóga mě nyní provází životem a dělá mě spokojenější a zdravější, jak na těle, tak na duši. Nyní žiji v Praze, která mi přináší spoustu skvělých příležitostí, ale ráda občas také „uteču“ z víru velkoměsta do přírody. V Praze, na Letné, také mám své zdravotnické zařízení, kde pracuji jako fyzioterapeutka a specializuji se hlavně na terapii pánenvního dna a terapii těhotných žen a žen po porodu. V A-centru učím lekce jógy pro ženy, jógy po porodu a gravidjógu a moc se těším na každou lekci s vámi. Dále také učím jógu pro zdravá záda a skupinové cvičení pánevního dna, na více místech (více info na mém webu). Od roku 2019 také studuji Tradiční čínskou medicínu, což je pro mě opravdu velká výzva. Kombinace jógy, fyzioterapie a nyní již i z tradiční čínské medicíny, mě baví a také mě těší mé objevy, myšlenky, vědomosti a zkušenosti sdílet dále. Více o mně a mých dalších aktivitách naleznete také na www.innerlook.eu

Proč mám ráda jógu a co mě na ní baví:

Jóga je pro mě úžasným spojením fyzického a spirituálního světa. Vnáší mi do života harmonii, klid, vděčnost, poznání sebe sama.

Kde jsem svoje znalosti a dovednosti získala? Mám vystudované magisterské studium fyzioterapie. Ve Fyzioterapii se specializuji na ženskou oblast, na terapie pánevního dna a terapie těhotných a po porodu.

V oboru fyzioterapie mám nespočet kurzů věnujících se nejen tomuto tématu – například: Terapie u dysfunkcí pánevního dna & Terapie v těhotenství a po porodu, Rehabilitační léčba některých druhů funkční ženské sterility metodou L. Mojžíšové, Poporodní diastáza – prevence, terapie, vyhodnocení – Rehaspring, Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS), Trénink svalů pánevního dna – PFMT – workshop, Fyzio P, Škola pánevního dna – Metoda 3×3 pro fyzioterapeutky, s Renatou Sahani, Fyzioterapie funkce I., Forma – Funkce – Facilitace, Využití jógy v terapii vertebrogenních poruch, a další.

V józe mám absolovované instruktorské kurzy v Čechách i v Indii a neustále se snažím vyvíjet dále. Kurz gravidjógy a jógy po porodu byl mou srdeční záležitostí. Z dalších nástavbových kurzů čerpám například také hodně z restorativní jó­gy.

V A centru vede:

  • Jóga pro ženy
  • Gravidjóga s Terezou
  • Kurzy pánevního dna
  • Workshopy k pánevnímu dnu