Mgr. Tamara Melissa

Mgr. Tamara Melissa

zakladatelka

zakladatelky

„Ženská spiritualita přebývá v těle.“ (Joan Borysenko: Cesta ženy k Bohu)

  • Zakládající členka A centrum o.p.s.
  • Lektorka Lektorského kurzu A centra

Praxe:

  • tanečnice, masérka a terapeutka
  • Lektorka Cesty Ženy – 14 let, lektorka tance rodiček a tančení s miminky – 14 let, lektorka masáží dětí a kojenců – 14 let, vyučující ve Škole vědomého rodičovství – 10 let, vyučující ve vzdělávacím kurzu pro lektorky aktivní a vědomé přípravy na mateřství – 6 let, masérka a terapeutka.

Od počátku 90. let absolvovala mnoho tanečních výcviků, seminářů osobního rozvoje a konferencí v Čechách i zahraničí. Vystudovala dějiny umění na FF UK v Praze. Pracovala jako kurátorka uměleckých sbírek v Museu Kampa. V roce 2000 vytvořila projekt Cesta Ženy a navázala spolupráci s A centrem. Od té doby vede ženské skupiny osobního rozvoje, v nichž se zaměřuje především na rituální uctění zlomových okamžiků a období v životě žen: první menstruace – zasvěcení dívky v ženu, léčení vztahu k menstruaci jako ke zdroji vlastní síly a moudrosti, svatba – zrození partnerství, rozloučení s nenarozeným dítětem, porod – zrození mateřství. Poskytuje též individuální poradenství, léčení a požehnání s aromaterape­utickou masáží „Sedmé nebe“. Ve své práci používá rituál, tanec, rozličnou práci s tělem, hlasem, dechem, dotekem, vůní, vizualizací, emocemi, se spočinutím a tvorbou v přítomném okamžiku. V roce 2009 pobývala několik měsíců v Indii, kde kromě absolvování meditačních retreatů započala výcvik pro provázení transformačními procesy zrození a umírání u Jacqueline Maria Longstaff. Další části výcviku, který v roce 2010 dokončila, probíhaly ve Švédsku. Učí se u šamanské učitelky v Brazílii. Je vyškolena jako „Moon Mother“ od Mirandy Gray, autorky knihy „Rudý měsíc“. Prošla výcvik „Předporodní příprava“ u Patrika Bálinta a prošla tantrickým výcvikem pro páry „Partneři duše“.

Je šťastná, když vidí, jak se ženy probouzejí, uzdravují, rozkvétají ve své přirozenosti a objevují náruč plnou lásky pro sebe, své muže, své rodiny a celou naši krásnou planetu.

Kontakt: