Mgr. Kateřina Vyšatová

Mgr. Kateřina Vyšatová

péče o zboží

tvůrčí tým

Vystudovala Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, a to nejprve v ekonomickém oboru, pak ještě aprobaci rodinná výchova + informační technologie.

Pracovala v Nadačním fondu a Sdružení Klíček, odkud odešla na mateřskou dovolenou se syny Lukášem (*2003) a Matoušem (*2005). V roce 1990 „byla přivedena“ na zakládající valnou hromadu Hnutí za Aktivní Mateřství, občanského sdružení, jehož hlavním cílem je pozitivní změna přístupu českých porodnic k ženám. Tehdy poprvé viděla a slyšela ženy, které o porodu nemluvily jako o traumatu, ale jako o úžasném, posilujícím a naplňujícím zážitku. Spolu s HAM poznala také Katarínu, Tamaru a Áčko, jehož služeb spolu s prvním těhotenstvím začala hojně využívat. Gravidjóga, harmonizační cvičení, tanec rodiček, přednášky a spolu s děťátkem pak také masáže dětí, kluby M+M a Světýlka. Nadchla jí možnost setkávat se na cvičeních s maminkami, které znala už z těhotenství, a také s miminky, které znal i Lukáš už z bříška. A tak se nedílnou součástí jejího každotýdenního programu stala Světýlka, parta maminek a dětí a Hanka Škubalová (Perglerová), která je jemně vedla, pomáhala a povzbuzovala. Přišlo jí to velmi smysluplné, a tak využila možnost absolvovat kurz a začít sama Světýlka vést. V letech 2006/2007 v Áčku absolvovala pilotní kurz lektorek Vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství ve specializacích Světýlka + Harmonizační cvičení v těhotenství a po porodu. S rostoucími dětmi se čím dál více zajímá o vzdělávání dětí, především o waldorfskou pedagogiku, synové navštěvují waldorfskou školu a školku, sama spoluvede mateřské centrum ve WMŠ v Praze na Jarově. Je nadšeným propagátorem životního stylu šetrného k vlastnímu tělu i přírodě, zdravé výživy, látkových plen, přírodní kosmetiky, šetrných pracích a čisticích prostředků, šetrné dámské intimní hygieny, nošení dětí v šátku apod. V roce 2011 přibyl do rodiny další ženský element v podobě dcery Rozárky, se kterou si užívá další mateřství.

Lektorka Světýlek – 7 let, aktivní členka Hnutí za aktivní mateřství – 10 let, zdravotně-právní poradna a debaty k projekci filmu o přirozeném porodu – 5 let, poradna, přednášková činnost: látkové pleny a šetrné praní a čištění – 6 let.

V A centru pečuje o zboží.

Kontakt: