Přednášky a workshopy

Pánevní dno bez tabu a studu

Seminář je vhodný pro ženy zdravé, toužící prohloubit vnímání svého těla, ženství a intuice, pro ženy, které mají s pánevním dnem problémy, i pro ty, které se připravují na těhotenství, porod nebo menopauzu.

Nefunkční pánevní dno způsobuje závažné potíže, které však naráží na tabu intimity lidského těla, a proto se o nich často nemluví – inkontinence, snížený sexuální apetit, snížený prožitek při sexu, povolené břišní svaly. Nefunkční pánevní dno je však také často spouštěčem bolesti hlavy a nezřídka je důvodem chronické únavy. Naproti tomu aktivované svaly pánevního dna jsou zdrojem energie, sexuality i vitality. Na semináři nahlédneme na pánevní dno ze všech rovin – fyzické a fyziologické, psychic­ké a emoční.

I v západní společnosti je téma pánevního dna stále dost tabu. Menstruační bolesti se řeší prášky, o bolestivém sexu nikdo moc nemluví, a přestože Venušiny kuličky už běžně prodává i Dr Max, také inkontinence zůstává velkým tabu – a přitom ovlivňuje 300 milionů lidí. U žen je asi třikrát vyšší pravděpodobnost výskytu močové inkontinence než u mužů, ale i tak ji má asi 25% mužů.

Uvádí se až 60 % žen, které se nevyhnou nástřihu hráze u porodu! Pějeme ódy na ženství a ženskou senzualitu a spousta žen ani neví, jak skutečně vypadá klitoris a/nebo se bojí přiznat, že je to právě klitoriální dráždění (s nímž dost mužů vůbec „nepočítá“), které vede k jejich orgasmu.

Řekněte sbohem tabu tématům a přijďte na seminář, kde se na pánevní dno podíváme z roviny anatomické, psychosomatické i energetické (protože kořeny a právo být jsou základ). Chybět nebude jógové a fyzioterapeutické cvičení pro léčení potíží pánevního dna.

Nejbližší akce

Pánevní dno bez tabu a studu

provází

Martina Martinez

Lektorka jógy, terapeutka.

reference