Nošení dětí v šátku | A CENTRUM

Nošení dětí v šátku

18. Leden | 13:30 - 16:00
150 min.
400 Kč/ 600 Kč
2,5 okna/ 3,5 okna pár
workshop, dotazy, informace
pohodlné oblečení, dítě (když nemáte - zapůjčíme :-))
Nošení dětí v šátku

 

 Nosit miminko v šátku nebo ergonomickém nosítku patří mezi výborné způsoby péče o dítě i vlastní rodičovskou spokojenost. 

Naše děti se biologicky řadí mezi takzvané nošence: savčí mláďata, která jsou velmi dobře reflexivně vybavená k nošení na těle rodiče, cítí se při něm ve velkém bezpečí a prospívá jim po fyzické i psychické stránce. A nám, rodičům, obzvláště pak ženám, které obvykle zůstáváme s miminky doma, pomáhá šátek jako pomůcka k lepšímu porozumění dítěti, k jeho uklidnění, uspání nebo i nakojení, abychom zároveň mohly pečovat i o své potřeby: najíst se, zůstat svobodné v pohybu či třeba i pracovním nasazení. Nošení dětí zajišťuje milionům lidí po celém světě harmoničtější život a pomáhá s budováním pevného pouta mezi rodičem a dítětem.

Kurz je určen pro těhotné a rodiče s malými miminky. Obohaceni zpravidla odejdou i ti, kteří již nosit začali, ale potřebují se ujistit, že miminku prospívají nebo se naučit úvaz lépe dotahovat. Ať už chcete dítko nosit na procházky ven, na uklidnění doma, vůbec neplánujete mít kočárek nebo jste naopak vůbec neplánovali miminko nosit, ale ono se probouzí kdykoliv ho položíte a vy jen hledáte cestu, jak mu zajistit lepší spánek a nezbláznit se při tom, tento kurz je tu pro vás.

Naučím vás na něm především Kříž s kapsou uvnitř, základní vertikální úvaz na břicho, který většině z vás nadlouho nebo i navždy postačí. Vyzkoušíte si ho několikrát pod fundovaným vedením založeným na metodice londýnské Trageschule a mnoha letech vlastní nosící i lektorské praxe. Zaměříme se na dobrou polohu miminka a kvalitní dotažení, včetně tipů, jak úvaz přizpůsobovat různým situacím. Jako bonus dostanete odkaz k mému videonávodu, podle kterého si postup kdykoliv zopakujete.

Probereme vše od fyziologie nošení a jeho vlivu na psychomotorický rozvoj miminka, výběru šátků, oblékání při nošení až po vaše další související dotazy či obavy. Budeme pracovat zejména s pevnými šátky, nicméně podle potřeb skupiny se můžeme podívat i na nošení v elastickém šátku, ergonomických nosítkách, někdy mám s sebou i ring sling, když zbude čas, můžeme si ukázat jednoduchý šátkový úvaz na bok. Pokud chcete pomoci s posouzením vhodnosti nějakého nosítka atp, nejlépe si ho přineste s sebou.

Šátek je fajn si přinést vlastní, nicméně jsou na místě k zapůjčení, případně i zakoupení. Kdo má miminko zatím v bříšku, bude vázat se zapůjčenou panenkou.

V přihlášce u svého jména prosím uveďte, zda přijdete ve dvojici nebo sami a s bříškem nebo s miminkem.

 

Lektorka Mgr. Kateřina Anna Šrubařová


Rezervaci místa je třeba potvrdit uhrazením kurzovného předem.

​​Platbu lze provést převodem, v hotovosti, případně jinak (více o možnostech platby zde), nejpozději 1 týden před začátkem kurzu.

Údaje k platbě: číslo účtu: 2300088787/2010, variabilní symbol: 19011811, specifický symbol: 324001.
Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.

Termín pro uhrazení kurzovného: 11. 1. 2019

V případě, že se poté rozhodnete rezervaci zrušit z jiného než závažného zdravotního důvodu, bude vám odečten storno poplatek ve výši 50 %
z ceny kurzu. Také je možné za sebe najít náhradu.

Objevili jste přednášku až po termínu úhrady kurzovného a chtěli byste ji přesto navštívit? Přihlaste se a kontaktujte recepci A centra, rádi s Vámi individuálně domluví vše potřebné.

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

29. Červenec
Milé ženy,   velice se omlouváme. Kvůli technickým potížím jsou dočasně mimo provoz veškeré...
25. Červen
Milé maminky, milé těhulky, již tradičně zůstává Áčko otevřené i přes léto v trošku upraveném...
17. Červen
Milé maminky, na konec prázdniny jsme si pro vás připravily hned 2 příměstské tábory ...
27. Květen
Na červen jsme pro vás připravili už některé akce naživo u nás v Karlíně. I nadále zůstáváme online...