Výchova bez poražených I.

7. Březen | 18:00 - 21:00

Osmidílný kurz Výchova bez poražených se koná každou středu večer od 7. března do 25. dubna 2018.

Kurz Výchova bez poražených, v angličtině známý pod názvem Parent Effectiveness Training – Trénink účinného rodičovství, je program pro rodiče, prarodiče a všechny, kteří často komunikují s dětmi. Je zaměřen na zvládání nástrojů účinné komunikace, které podporují láskyplný vztah mezi dítětem a dospělým.

Program byl vytvořen Dr. Thomasem Gordonem, autorem knihy Výchova bez poražených. Jako kurz pro rodiče existuje od roku 1962 a je stále rozvíjen. Kurzy prošlo milion rodičů ve více než čtyřiceti zemích světa. Od podzimu 2017 je tento kurz pod vedením certifikovaných lektorů dostupný také v Čechách a na Slovensku.

Během osmi tříhodinových setkáním si ukážeme a prakticky vyzkoušíme, jak můžeme mluvit s dětmi, abychom podpořili jejich samostatnost, emoční inteligenci a schopnost řešit problémy. Budeme se učit uvědomovat si své potřeby a komunikovat o nich tak, abychom druhé nezraňovali a nevyvíjeli na ně mocenský tlak, ale nechali jim vlastní prostor ke změně chování. Naučíme se řešit spory v rodině i mimo ni tak, aby nikdo neprohrál.

Získané dovednosti budeme průběžně aplikovat ve svých rodinách.

Kurz je vhodný pro rodiče dětí všech věkových kategorií. Nepočítá se s přítomností dětí přímo na kurzu.


Termín a čas: vždy ve středu 18.00 – 21.00 hodin, 7. března – 25. dubna 2018 (8 setkání)

Cena: 4 900 Kč

Uzávěrka přihlášek: 28. února 2018

Lektorka: Bára Křížová

Picture

Vzděláním i profesí ekonomka, které se s příchodem dětí na svět otevřely nové obzory. Jsem certifikovaná lektorka aktivní přípravy na mateřství a rodičovství, zajímá mne kontaktní rodičovství, sebeřízené vzdělávání a efektivní komunikace. Tréninkovým polem je mi každodenní život a situace s mými nejbližšími. Vedení kurzů pro rodiče na téma bezplenkové komunikační metody a kontaktního rodičovství i zkušenost s učením na vysoké škole mi ukázaly, jak naplňující může být předávání informací a práce s lidmi. Své lektorské aktivity jsem se proto rozhodla rozšířit i na oblast vztahů rodičů a dětí.

Z výchovných přístupů, se kterými jsem se během sedmi let aktivního zájmu seznámila, mne velmi oslovil přístup Dr. Thomase Gordona, P.E.T. - Výchova bez poražených. Zaujal mne svou propracovaností, systematičností, lidskostí a širokou použitelností. Je to přístup, který nedává univerzální “zaručené“ návody, ale učí používat efektivní komunikační nástroje, se kterými může každý rodič pracovat dle potřeb sebe a svých dětí.

Přihlašování zde.

Kontakt: bara.s.kriz@gmail.com, 776 744 001. V případě zájmu se prosím hlaste přímo u lektorky Báry Křížové.

Více o Výchově bez poražených.

Nechcete kupovat zajíce v pytli? Přijďte se seznámit s lektorkou a principy Výchovy bez poražených na ochutnávkový seminář 21. února od 18 hodin v Áčku.

Seminář v délce dvou hodin stojí 100 Kč a dozvíte se na něm, zda a jak konkrétně může být Výchova bez poražených užitečná právě pro Vás a Vaše děti.

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 224 811 190 nebo 605 253 345.

Aktuality

9. Únor
Nově u nás můžete platit platebními kartami.
26. Leden
Alexandra Masnerová nebude ze zdravotních důvodů ordinovat od 16.2. do 31.5.2018. Kontakt pro...
24. Leden
Gratulujeme Ivaně Königsmarkové k jejímu umístění mezi TOP ŽENY ČESKA 2017!     Máme...
11. Leden
Milé ženy, do pondělí 15.1. včetně si můžete přes e-mail info@acentrum.eu vytvořit objednávku...