Tři předporodní podvečery

26. Červen | 17:30 - 19:30

Tři navazující podvečery věnované tématům těhotenství, porodu a šestinedělí. Povídání pro těhotné ženy a jejich partnery vedené dvěma certifikovanými dulami. Praktické informace a tipy, jak těhotenství, porod a šestinedělí projít zdravě a spokojeně. Ochutnávka relaxace a vizualizace. Je možné absolvovat pouze vybrané podvečery nebo celý cyklus.

1. Těhotenstvím v klidu

Jaká vyšetření v těhotenství absolvovat a k čemu slouží? Jak komunikovat s miminkem a věnovat se mu už v těhotenství? Dle čeho vybrat vhodné místo k porodu? K čemu je porodní přání a jak je sestavit. Jak se na příchod dítěte poctivě připravit? Podstata a důležitost kontaktu s dítětem. Známky blížícího se porodu.

2. Porod a jak na něj

Jak porod probíhá, co se při něm děje. Jak poznám jeho začátek a kdy je třeba odjet do porodnice. Co u porodu může žena prožívat. S čím se rodící žena a její partner mohou setkat v porodnici. Co může usnadnit porod.

3. Máme čerstvé miminko

Šestinedělí a jak jej zvládnout. Co vše připravit, aby máma i miminko mohli v klidu odpočívat a seznamovat se. Co může prožívat žena po psychické i fyzické stránce. Jak zvládnout péči o novorozené miminko. Příprava na kojení.


Lektorky:

Mgr. Hana Nečina Vaníčková

Psycholožka, věnující se krizové intervenci a poradenství, certifikovaná dula Českých dul, v současné době je na rodičovské dovolené se svým druhým synem, který přišel na svět doma. Pořádá spolu se Šárkou Kučerovou podpůrné skupiny pro ženy před porodem i pro ty, které mají malá miminka a nechtějí být na radosti i strasti mateřství samy.

Mgr. Šárka Kučerová

Pedagožka a lektorka vázání dětí do šátku, certifikovaná dula Českých dul. Už deset let se zajímá o přirozené porody a následně vše, co souvisí s přirozenou laskavou péčí o miminka. Doprovází k porodům, spolupořádá předporodní přípravu a podpůrné skupinky, nabízí podporu v těhotenství i v šestinedělí. Je k dispozici rodinám při konzultacích na téma nošení dětí, kojení, používání látkových plen, praktikování přirozené hygieny kojenců a principy kontaktního rodičovství. Má tři děti v domácí škole, syna narozeného v porodnici a syna a dceru narozené doma.


Cena:

Jeden podvečer: 400 Kč za osobu / 500 Kč za pár

Celý třídílný cyklus: 1100 Kč za osobu / 1400 Kč za pár

Termíny: 12.6., 19.6., 26.6.

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Aktuality

12. Duben
Milé ženy, připravily jsme pro vás další lekce oblíbené jógy pro těhotné (nejen), tentokrát každé...
21. Březen
Vše, co muži chtějí vědět o těhotenství, porodu a péči o miminko, ale koho by se měli ptát?...
21. Březen
Dubnový program už je nějakou dobu na webu, ale právě dnes v něm přibyla ještě jedna novinka a tou...
22. Únor
Milé ženy, muži, rodiče, jsme rádi, že k nám do Áčka chodíte a vážíme si vaší důvěry. Máme pro vás...