Tři předporodní podvečery

19. Červen | 17:30 - 19:30

Tři navazující podvečery věnované tématům těhotenství, porodu a šestinedělí. Povídání pro těhotné ženy a jejich partnery vedené dvěma certifikovanými dulami. Praktické informace a tipy, jak těhotenství, porod a šestinedělí projít zdravě a spokojeně. Ochutnávka relaxace a vizualizace. Je možné absolvovat pouze vybrané podvečery nebo celý cyklus.

1. Těhotenstvím v klidu

Jaká vyšetření v těhotenství absolvovat a k čemu slouží? Jak komunikovat s miminkem a věnovat se mu už v těhotenství? Dle čeho vybrat vhodné místo k porodu? K čemu je porodní přání a jak je sestavit. Jak se na příchod dítěte poctivě připravit? Podstata a důležitost kontaktu s dítětem. Známky blížícího se porodu.

2. Porod a jak na něj

Jak porod probíhá, co se při něm děje. Jak poznám jeho začátek a kdy je třeba odjet do porodnice. Co u porodu může žena prožívat. S čím se rodící žena a její partner mohou setkat v porodnici. Co může usnadnit porod.

3. Máme čerstvé miminko

Šestinedělí a jak jej zvládnout. Co vše připravit, aby máma i miminko mohli v klidu odpočívat a seznamovat se. Co může prožívat žena po psychické i fyzické stránce. Jak zvládnout péči o novorozené miminko. Příprava na kojení.


Lektorky:

Mgr. Hana Nečina Vaníčková

Psycholožka, věnující se krizové intervenci a poradenství, certifikovaná dula Českých dul, v současné době je na rodičovské dovolené se svým druhým synem, který přišel na svět doma. Pořádá spolu se Šárkou Kučerovou podpůrné skupiny pro ženy před porodem i pro ty, které mají malá miminka a nechtějí být na radosti i strasti mateřství samy.

Mgr. Šárka Kučerová

Pedagožka a lektorka vázání dětí do šátku, certifikovaná dula Českých dul. Už deset let se zajímá o přirozené porody a následně vše, co souvisí s přirozenou laskavou péčí o miminka. Doprovází k porodům, spolupořádá předporodní přípravu a podpůrné skupinky, nabízí podporu v těhotenství i v šestinedělí. Je k dispozici rodinám při konzultacích na téma nošení dětí, kojení, používání látkových plen, praktikování přirozené hygieny kojenců a principy kontaktního rodičovství. Má tři děti v domácí škole, syna narozeného v porodnici a syna a dceru narozené doma.


Cena:

Jeden podvečer: 400 Kč za osobu / 500 Kč za pár

Celý třídílný cyklus: 1100 Kč za osobu / 1400 Kč za pár

Termíny: 12.6., 19.6., 26.6.

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Aktuality

17. Červen
Ivana Königsmarková připravila online kurz předporodní přípravy Těhotná v klidu. Dalšími průvodci v...
31. Květen
Milí příznivci Áčka, nabízíme vám v létě snížené ceny pronájmu - celého Áčka, nebo...
17. Květen
Zásady zpracování – ochrana osobních údajů Pokud jste našim zákazníkem, odběratelem novinek nebo...
9. Květen
Milé ženy,  na STRP se můžete v krátkém čase seznámit s mnoha tématy okolo porodu, těhotenství...