Tři předporodní podvečery

19. Červen | 17:30 - 19:30

Tři navazující podvečery věnované tématům těhotenství, porodu a šestinedělí. Povídání pro těhotné ženy a jejich partnery vedené dvěma certifikovanými dulami. Praktické informace a tipy, jak těhotenství, porod a šestinedělí projít zdravě a spokojeně. Ochutnávka relaxace a vizualizace. Je možné absolvovat pouze vybrané podvečery nebo celý cyklus.

1. Těhotenstvím v klidu

Jaká vyšetření v těhotenství absolvovat a k čemu slouží? Jak komunikovat s miminkem a věnovat se mu už v těhotenství? Dle čeho vybrat vhodné místo k porodu? K čemu je porodní přání a jak je sestavit. Jak se na příchod dítěte poctivě připravit? Podstata a důležitost kontaktu s dítětem. Známky blížícího se porodu.

2. Porod a jak na něj

Jak porod probíhá, co se při něm děje. Jak poznám jeho začátek a kdy je třeba odjet do porodnice. Co u porodu může žena prožívat. S čím se rodící žena a její partner mohou setkat v porodnici. Co může usnadnit porod.

3. Máme čerstvé miminko

Šestinedělí a jak jej zvládnout. Co vše připravit, aby máma i miminko mohli v klidu odpočívat a seznamovat se. Co může prožívat žena po psychické i fyzické stránce. Jak zvládnout péči o novorozené miminko. Příprava na kojení.


Lektorky:

Mgr. Hana Nečina Vaníčková

Psycholožka, věnující se krizové intervenci a poradenství, certifikovaná dula Českých dul, v současné době je na rodičovské dovolené se svým druhým synem, který přišel na svět doma. Pořádá spolu se Šárkou Kučerovou podpůrné skupiny pro ženy před porodem i pro ty, které mají malá miminka a nechtějí být na radosti i strasti mateřství samy.

Mgr. Šárka Kučerová

Pedagožka a lektorka vázání dětí do šátku, certifikovaná dula Českých dul. Už deset let se zajímá o přirozené porody a následně vše, co souvisí s přirozenou laskavou péčí o miminka. Doprovází k porodům, spolupořádá předporodní přípravu a podpůrné skupinky, nabízí podporu v těhotenství i v šestinedělí. Je k dispozici rodinám při konzultacích na téma nošení dětí, kojení, používání látkových plen, praktikování přirozené hygieny kojenců a principy kontaktního rodičovství. Má tři děti v domácí škole, syna narozeného v porodnici a syna a dceru narozené doma.


Cena:

Jeden podvečer: 400 Kč za osobu / 500 Kč za pár

Celý třídílný cyklus: 1100 Kč za osobu / 1400 Kč za pár

Termíny: 12.6., 19.6., 26.6.

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Aktuality

3. Srpen
Krásné letní dny! Také si je užíváme, a přitom pro vás tvoříme program na podzim. Abyste se měli...
4. Červen
Již tradičně pro vás máme zvýhodněnou nabídku pronájmů přes léto. Pro více informací či rezervaci...
15. Květen
Těšíme tam a těšíme se na setkání s vámi na festivalu! V Praze festival trvá od pondělka 15....
8. Květen
Milé nastávající maminky, naše skvělé porodní asistentky Ivana Kónigsmarková a Natálka Sedlická...