Smyslové perinatální cvičení

17. Říjen | 9:00 - 18:00
18. Říjen | 9:00 - 18:00

Seminář je akreditován 8 kredity pro porodní asistentky. Ještě jsou volná místa!

Program kurzu si můžete přečíst zde.

Workshop pro porodní asistentky, duly a nastávající rodiče. Celistvá příprava pro těhotenství, porod, rodičovství a poporodní péči.

                 

Smyslová prenatální pohybová soustava s dítětem v bříšku

Jemné a něžné pohyby spolu s hlubokým dechem dovolují cítit drobné pohyby dítěte vevnitř, napojit se na jeho city a pohybovat se, společně s dítětem, v harmonii. Je báječné zažívat takto blízký kontakt s dítětem, když je stále součástí maminky, ale zároveň už samo řídí své pohyby. Když se pomocí této pohybové soustavy spojíme s dítětem, můžeme se učit komunikovat spolu, a když potom jdeme k porodu, tak jsou máma a dítě skutečný „porodní team“, který ví, co dělat.

Pocit vzájemného propojení a napojení se na sebe v nás potom zůstává na celý život, a porozumění mezi matkou a dítětem je zharmonizované na hluboké podvědomé rovině. Takové děti pak bývají klidné, zdravé, laskavé a vyrovnané.

Unikátní možnost seznámit se se systémem podporujícím přirozený porod - smyslovým perinatálním cvičením. Tento systém je uznáván ve Francii jako efektivní metoda předporodní přípravy podporující těhotenství, porod a poporodní období.


Co je Smyslové Perinatální Cvičení?

SPC je …

 • pohybový, manuální a verbální přístup podporující přirozený porod;
 • vyladění vztahu těla a psychiky dosažené poznáním zákonů těla v pohybu;
 • aktivní, vědomý a vzájemný empatický přístup k sobě a k druhému vycházející z těla;
 • pozvánka k experimentování se smyslovým vztahem rodič-dítě, vycházející z konkrétního jazyka těla, posilující vzájemný dialog, vzájemnost pohybů a srdcí.

SPC zcela následuje cíle (Francouzského) Národního sdružení porodních asistentek a doporučení Francouzské nejvyšší zdravotní komory, která podporuje „včasný přístup k přípravě na porod a upravení dostupných způsobů pomoci a doprovodu potřebám žen v post-natálním období“.

SPC umožňuje …

 • Podpořit smyslovou komunikaci mezi rodiči a dítětem již od těhotenství.
 • Nastolit podmínky příznivé pro eutocii (normální porod, přirozený porod):
  • obohacením a zachováním tělesného vnímání sebe a dítěte;
  • smyslovou přípravou na porodní úsilí;
  • učením se zvládat intenzitu a bolest během porodu.
 • Ulevit od různých zátěží v těhotenství a období po porodu.
 • Zachovat delikátní rovnováhu pánevní oblasti ženy a harmonickou sexualitu po porodu (znovu-vyvážení pánve a páteře maminky, smyslová a motorická rehabilitace perinea a poté břišních svalů …), nastolit péči o miminko a vyrovnat vztah k sobě, mezi rodiči a dítětem.
 • Rodičům získat sebedůvěru, stabilitu a tělesnou i psychickou samostatnost, zároveň integrovat místo a roli otce, přeje-li si to.
 • Porodním asistentkám naučit se zvládat stres, únavu a zodpovědnost náležící jejich profesi, formou prožitkových cvičení.

Reflexe ke kurzu SPC:

Dvoudenní seminář s Marielle byl pro mne nečekaným zastavením a zároveň meditačním výletem do svého těla. Díky jemným cvičením a příjemnému povídání se má duše jako kdyby odpoutala, abych následně nahlédla na miminko, propojila se s ním a pohladila ho vnitřním zrakem jako jemnou květinu ve svém lůně. Bylo to poprvé, kdy jsem se k mému nenarozenému děťátku ocitla tak blízko, byl to úplný začátek naší komunikace. S každou hodinou semináře efekt meditace vzrůstal a následující den setkání ještě více zesílil.

Kromě tohoto pro mne vzácného napojení na sebe a miminko jsem si z víkendu s Marielle odnesla velmi důležité a konkrétní rady zkušené porodní asistentky. Cvičení zaměřená na harmoničtější průběh porodu mi skutečně pomohla, když jsem rodila.

Doporučuji proto tento seminář všem ženám, které se chtějí zastavit, „pochopit“ své těhotenství, propojit se s miminkem a dozvědět se, jak usnadnit a zpříjemnit porod.


Čeká nás 2-denní seminář vysvětlení a láskyplného pohybu s francouzskou porodní asistentkou Marielle Jaen, která za 25 let své práce doprovodila stovky žen k úspěšným porodům a posledních deset let pracuje s SPC. Kurz bude tlumočen do českého jazyka.

Marielle BURAVAND - JAËN pochází z Francie, je vdaná a má dvě děti. V roce 1989 obdržela kvalifikace porodní asistentky (sage-femme, v přímém překladu z francouzštiny “moudrá žena”) v Marseille. Má bohaté zkušenosti s předporodní přípravou, sledování těhotenství včetně rizikových asistencí u porodu, aktuálně pracuje jako nezávislá porodní asistentka a zároveň v porodnici v Brignoles, Provence.


Přihlášky, cena, rezervace:

Cena: 2500 Kč na osobu, 4000 Kč pro pár za celý víkend.

V A centru je možno přenocovat za 200 Kč ve vlastním spacáku (v ceně využití kuchyňky a sprchy).

Přihlášky: přes formulář A centra - viz. níže.

Rezervace míst: Počet míst na semináři je omezen (max. celkem 15 lidí).

Rezervaci místa je třeba potvrdit uhrazením kurzovného předem. 
Platbu lze provést převodem, v hotovosti, případně jinak (více o možnostech platby zde), nejpozději 1 týden před začátkem kurzu.​

Údaje k platbě: číslo účtu: 2300088787/2010, variabilní symbol: 11151017. Do zprávy pro příjemce uveďte vaše jméno a příjmení.

Termín pro uhrazení kurzovného: 2. 10. 2015

V případě, že se poté rozhodnete rezervaci zrušit z jiného než závažného zdravotního důvodu, bude vám odečten storno poplatek ve výši 50 %
z ceny kurzu. Také je možné za sebe najít náhradu.

Objevili jste přednášku až po termínu úhrady kurzovného a chtěli byste ji přesto navštívit? Přihlaste se (pokud je volné místo - přihlášení je otevřeno) a kontaktujte recepci A centra, rádi s Vámi individuálně domluví vše potřebné.
 

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

7. Červen
Hezké páteční ráno :)   Upravili jsme čas přihlašování - nyní se můžete přihlásit přes...
3. Červen
  Kliknutím na obrázek otevřete brožurku a můžete si ji stáhnout. Vlastním nákladem ji ...
27. Květen
Milé ženy, v týdnu 3.6 - 7.6. jsme si pro vás připravili jako dárek slevu 10% na permanentku...
15. Květen
Poslední novinka byla před měsícem a dál ticho po pěšině. Ale opak je pravdou. Máme tak plné ruce...