Zeptej se svého těla

18. Červenec | 9:30 - 18:00

Zeptej se svého těla (Skupinová Body-Psychoterapie)

 

Co je body-psychoterapie?

Jedná se o terapeutický směr, který do popředí práce s člověkem dává jeho tělo a terapeut přistupuje k člověku skrze momentální tělesný prožitek. Tento druh terapeutické práce disponuje s předpokladem, že člověk má v sobě sebeuzdravovací schopnosti, které se u většiny lidí aktivují, ve chvíli, kdy člověk tělesně a psychicky zažívá pozvánku a přijetí být sám sebou v jakékoli podobě, čas na prožitek, bezpečný prostor, podporu a uznání. Záměrem je daný prožitek propojit se zkušeností v minulosti a dát šanci tomu, aby člověk mohl vyjádřit „doposud nevyjádřené“, něco, co člověka omezuje nebo mu brání se v životě cítit dobře a aby si popřípadě mohl postupně začít uvědomovat souvislosti a vlivy s tímto spojené na své chování a prožívání.

Pro koho je tento kurz určen?

Škála témat je různorodá a snad nekonečná. :-) Snad jen pár: různé tělesné nevysvětlitelné projevy, nepříjemné přetrvávající emoce (emoční bolest, únava, vyčerpanost, smutek, hněv, žárlivost, agresivita...) vztahové komplikace, rodinná témata, ztráta člověka, různé závislosti, témata ženství, témata mužství, pracovní témata, finanční záležitosti...

Jak kurz probíhá?

Představte si kruh „odvážlivců“, kteří si sednou do jedné místnosti na zem a jeden po druhém nahlas řeknou, s jakým osobním tématem přišli. Někdy to může být skutečně velké a těžké téma, někdy přijde člověk jen ze zvědavosti, někdy samotné promluvení před skupinou může být výzvou a někdy se člověk cítí dobře a chce se cítit ještě lépe. Skupinová dynamika vždy nasměruje, s kým se bude pracovat dříve a s kým později a kdo si svůj zážitek odnese z pozice osoby, se kterou se pracuje přímo nebo prostřednictvím pozorování procesu jiné osoby nebo vedlejší role, kterou účastník dobrovolně na nějaký čas převezme a zprostředkuje ve skupině.

V závislosti na tématu, připravenosti účastníka a dynamice skupiny se může pracovat slovní formou, prostřednictvím imaginace, tělesným dotykem, konstelačně a může dojít i k pozvání a podpoře účastníka tělesně vyjádřit své přítomné emoce a jít s tím, co přijde. Někdy může být proces velmi jemný a navenek pro ostatní ve skupině vypadající jako lehký až nepodstatný, někdy může probíhat velmi dramaticky s doprovodem silného tělesného projevu a pro některé účastníky kruhu může působit až odstrašujícím dojmem. Důležité je však vědět, že se vždy jedná o manifestaci jedné a téže energie v člověku, která se projevuje různě a v různých svých barvách a odstínech. Laicky řečeno je to jako když někdo někomu zacpe výfuk auta a auto pak nejede. Následně se zjišťuje, proč a jak a co s autem udělat, aby zase jezdilo jako dříve.

Co mám od kurzu očekávat?

Někdy člověk může dostat odpovědi na své otázky a uzdravit tu část sebe, která toužila po uzdravení a do kurzu přišla. Někdy může domuů odejít s více otázkami, než s kolika do kurzu přišel. Někdy může odcházet naplněn a milující, někdy smířlivý, někdy více zamyšlený a rovněž se stává, že se člověk může propadnout do hlubších vrstev, kde se může zkontaktovat s velkou bolestí a nepříjemnými pocity, které v něm mohou déle přetrvávat anebo vyžadovat i následnou práci na sobě. Tento přístup působí okamžitě a mnohdy v člověku silně rezonuje ještě po dobu dalších několika týdnů. Ale je to stejně takové, jako když člověk zažije silný prožitek např. při tanci nebo dívání se na film, který se jej něčím silně dotkne.


Kurzem provází Viola Chejnová, nar. 1977.

Absolventka Psychoterapeutického výcviku v biodynamické body-psychoterapii, 2008 - 2013 (Eli Weidenfeld, Květa Palusková, Mona Lisa Boyesen, Ebba Boyesen) a řady různých prožitkových seminářů a výcviků (Charlotte Luzius, John Hawken, Alan Lowen).

Její práce je ryze sebezkušenostní a její semináře se řadí mezi semináře osobního rozvoje.

 

  • Přihlášky a případné dotazy na: viola.chen@gmx.fr nebo na telefonu 773 109 086.
  • Cena: 1 200,- Kč
  • S sebou pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na vodu a cokoli, co působí podpůrně. V čase je zahrnuta přestávka na oběd.
  • Kapacita omezena na 6 lidí.

 

Aktuality

11. Červen
Letní program už je skoro kompletní a můžete si ho prohlédnout na našem webu. Program na...
7. Květen
Od 11.5. se můžete hlásit na naše lekce. Ještě jsou v omezeném režimu, co do množství a počtu osob...
3. Duben
Sdílíme zde skvělou infografiku od Mamila z.s. ke kojení v době pandemie koronaviru. V tomto...
14. Březen
Milé ženy, A centrum je od pátku 13.3. 2020 zavřeno do odvolání. Respektujeme tak opatření...