Prozpívat se k porodu

„Hlas, kterým matka sytí své dítě, je pro jeho vývoj stejně důležitý jako její mléko.“ Alfred Tomatis

 

V těhotenství ...

  • Hlas maminky je pro dítě tou nejlepší hudbou, tím nejbližším intimním zvukem.
  • Miminko slyší hlas své matky již od poloviny těhotenství a dávno před tím jej cítí v podobě vibrací.
  • Miminko si hlas své maminky pamatuje a pozná jej mezi jinými hlasy, znamená pro něj blízkost a bezpečí.
  • Hlasem a zpěvem může maminka komunikovat se svým ještě nenarozeným miminkem, prožívat skrze hlas vzájemnou blízkost a radost. Zpěvem mu vyjadřuje své pocity, svou lásku.
  • Zpěv je také ideální nástroj, jak vypustit své emoce, skrze znění hlasu si lze odpočinout, naladit se na sebe sama, zregenerovat své tělo a duši, zharmonizovat se a načerpat potřebnou sílu. Tak žena prožije lépe i své těhotenství, kontakt se svým děťátkem a připraví se k porodu.
  • Michel Odent, průkopník přirozených porodů, proto doporučoval těhotným ženám pravidelně zpívat a v jeho porodnici se pro těhotné pořádaly pravidelná zpívání.

Při porodu ...

  • Při porodu ulevuje zpěv a hlasové znění od napětí a bolesti a ladí nás na pozitivní emoční vlny, které pomáhají hladkému průběhu porodu.
  • Hlasová rezonance a hlubší dech při zpěvu uvolňují napětí a tenze v těle, zvyšují naši citlivost k potřebám těla, a pomáhají proto při porodu se lépe uvolnit pro průchod miminka porodními cestami.

Nemusíte být zpěváci ani nemusíte “umět zpívat”. Každá maminka může objevovat možnosti svého hlasu a těla. Cílem těchto setkání je nabídnout možnost v klidu se ponořit do sebe sama, procítit a uvolnit své tělo, prohloubit vztah s miminkem, a hlavně skrze svůj hlas nacházet svou vlastní cestu k sobě jako k ženě a matce a k přirozenému porodu.

Budeme zpívat, prozníme své tělo, prohloubíme svůj dech zpěvem, seznámíme se s kvalitami našeho hlasu, hlavně jeho silou a propojením s emočním prožíváním, vyzkoušíme si některé možnosti užití hlasu k porodu, aby nám sloužil jako pomocník na společné cestě s děťátkem.

Setkání je určeno pro těhotné maminky bez dětí.
 

Seznam termínů

Zatím není vypsán další termín.

Aktuality

1. Listopad
Od listopadu je pro vás každé pondělí od 9.00 do 12.00 hodin otevřena herna pro děti a připraveno...
19. Říjen
Milé ženy, Ministerstvo práce a sociálních věcí nám nabídlo, abychom vám nabídli celodenní workshop...
15. Říjen
Milé ženy, s radostí podporujeme užitečný projekt Aperia, které připravuje aktualizovaný on-line...
3. Říjen
Leták s informacemi ke stažení. Zájemci a zájemkyně, hlaste se prosím do 30.10. u Lenky Kočí na e-...