Prozpívat se k porodu

„Hlas, kterým matka sytí své dítě, je pro jeho vývoj stejně důležitý jako její mléko.“ Alfred Tomatis

 

V těhotenství ...

  • Hlas maminky je pro dítě tou nejlepší hudbou, tím nejbližším intimním zvukem.
  • Miminko slyší hlas své matky již od poloviny těhotenství a dávno před tím jej cítí v podobě vibrací.
  • Miminko si hlas své maminky pamatuje a pozná jej mezi jinými hlasy, znamená pro něj blízkost a bezpečí.
  • Hlasem a zpěvem může maminka komunikovat se svým ještě nenarozeným miminkem, prožívat skrze hlas vzájemnou blízkost a radost. Zpěvem mu vyjadřuje své pocity, svou lásku.
  • Zpěv je také ideální nástroj, jak vypustit své emoce, skrze znění hlasu si lze odpočinout, naladit se na sebe sama, zregenerovat své tělo a duši, zharmonizovat se a načerpat potřebnou sílu. Tak žena prožije lépe i své těhotenství, kontakt se svým děťátkem a připraví se k porodu.
  • Michel Odent, průkopník přirozených porodů, proto doporučoval těhotným ženám pravidelně zpívat a v jeho porodnici se pro těhotné pořádaly pravidelná zpívání.

Při porodu ...

  • Při porodu ulevuje zpěv a hlasové znění od napětí a bolesti a ladí nás na pozitivní emoční vlny, které pomáhají hladkému průběhu porodu.
  • Hlasová rezonance a hlubší dech při zpěvu uvolňují napětí a tenze v těle, zvyšují naši citlivost k potřebám těla, a pomáhají proto při porodu se lépe uvolnit pro průchod miminka porodními cestami.

Nemusíte být zpěváci ani nemusíte “umět zpívat”. Každá maminka může objevovat možnosti svého hlasu a těla. Cílem těchto setkání je nabídnout možnost v klidu se ponořit do sebe sama, procítit a uvolnit své tělo, prohloubit vztah s miminkem, a hlavně skrze svůj hlas nacházet svou vlastní cestu k sobě jako k ženě a matce a k přirozenému porodu.

Budeme zpívat, prozníme své tělo, prohloubíme svůj dech zpěvem, seznámíme se s kvalitami našeho hlasu, hlavně jeho silou a propojením s emočním prožíváním, vyzkoušíme si některé možnosti užití hlasu k porodu, aby nám sloužil jako pomocník na společné cestě s děťátkem.

Setkání je určeno pro těhotné maminky bez dětí.
 

Seznam termínů

Zatím není vypsán další termín.

Aktuality

11. Duben
Můžete se s ním potkat na večerních seminářích, osobních konzultacích nebo celodenním workshopu....
31. Březen
Hnutí za aktivní mateřství každoročně pořádá v Praze Festival o těhotenství, porodu a...
20. Březen
Milé ženy,   dnes je 20. března, první jarní den letošního roku a my ho chceme s vámi oslavit...
8. Březen
Příjemný víkend vám přejeme z Áčka :) A zveme vás na pár akcí, které se konají v rámci slavení naší...