Pilates pro ženy

28. Srpen | 19:00 - 20:00
60 minut
180 Kč
1 okno
ručník a pohodlné oblečení
Pilates pro ženy
 
 
Chcete se cítit dobře ve svém těle? Přijďte si zacvičit Pilates pro ženy! 
 
Lekce Pilates v menší skupině žen. Zaměříme se na zlepšení postavení těla (nejen) při cvičení, včetně zapojení svalů středu těla. Budeme postupovat krok za krokem směrem k co nejlepšímu provedení cviků.  Náplní hodin jsou cviky Prepilates směřující k osvojení všech Pilates principů a na ně návazné cviky Pilates na podložce.
 
Lekce jsou určeny pro ženy, které chtějí zpevnit a protáhnout své tělo, dát svému tělu prostor pro lepší fungování. Vítány jsou samozřejmě i ženy po porodu. Vzhledem k individuálnímu přístupu lektorky není překážkou ani rozestup břišních svalů (diastáza), budeme s ním jemně pracovat a naučíme se rozlišovat vhodné a nevhodné cviky. 
 
Není potřeba žádných předchozích zkušeností. Lekce na sebe nenavazují, tvoří volný cyklus. 
 
Pilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř více chráněna. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. 

Tento přístup ke cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Mění se rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu. 
 

Důraz je kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a pro metodu je charakteristická přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Po bližším seznámení s metodou se ukáže, že tento systém je tak účinný právě díky koncentraci na každý pohyb.

Přihlášky jsou pro tento Program uzavřené

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

23. Říjen
Krásný den,   pro pořádek přinášíme přehled, za jakými službami můžete přijít do A centra...
10. Říjen
Milé ženy i děti, provoz v A centru od 14.10. je následující: - Jsou zavřené veškeré lekce cvičení...
28. Září
Od října 2020 otevíráme v A Centru v Karlíně podpůrnou psychoterapeutickou...
26. Srpen
Pozdní léto nám již ukazuje hojnost svých plodů. Tak si je užívejme, dny jsou ještě letní. Až...