Rodičovství očima muže

13. Březen | 18:00 - 20:00

A centrum ve spolupráci s Tátohraní vás srdečně zve na workshop Mateřství očima muže.

 
Workshop pro ženy, muže a páry, kde se dozvíte,
 
  • jaká jsou očekávání muže ohledně příchodu dalšího členu rodiny (a také jeho obavy).
  • Jaké jsou otcovské pudy, vlivy původní rodiny a co znamená vědomé otcovství.
  • Jaká může být role otce v rodině a jak ji posílit.
 

 
Vede Petr Suchý

Jmenuji se Petr Suchý a založil jsem projekt Tátohraní, který podporuje táty ve výchově dětí. 

Současná kultura tlačí táty zejména do role živitele rodiny, a ten pak nemá čas se věnovat dětem. Děti tak přichází o podstatný vzor. Měli by vidět tátu při práci, při odpočinku, při zábavě. 

Při hraní s panenkami jsem umdléval...
A zábava – ta začíná hrou. Hrou, která přirozeným jednoduchým způsobem rozvíjí všechny stránky dítěte a připravuje ho na dospělý život. Když se mi narodila první dcera, netrpělivě jsem čekal až doroste do věku, kdy nebude jen pasivně ležet v postýlce, ale budeme si moci aktivně hrát. Trvalo to docela dlouho. Začali jsme jednoduchými pohybovými hrami. Později jsem používal jednoduché hry na schovávanou a honěnou. Když ale chtěla, abych si hrál s ní její hry například s panenkami, tak mi to moc nešlo. Často jsem u toho umdléval, nebavilo mne to a rychle jsem se unavil. Místo toho jsem raději vymýšlel hry, které bavily nás oba.

Založili jsme partu dětí, pak klub Čtyřlístek...
Když se narodila a povyrostla další dcera, bylo nás na hry více a musel jsem zapojit fantazii, aby hra byla vhodná pro obě dvě. A když mi povyrostl syn, byl z toho základ dobré party. Tak jsme založili Sedmu, partu dětí, která trávila středeční odpoledne hrami venku. Tato činnost mne tak naplňovala radostí a smysluplností, že jsem po odchodu z práce založil Klub dětí a mládeže Čtyřlístek a věnuji se hraní s dětmi profesionálně. 

Cesta k tomu ale snadná nebyla ...
Než jsem tohle všechno dokázal, tak jsem ale promrhal spoustu energie pokusy a omyly. Jedním z prvních byla nejistota, s jak starým dítětem si vlastně můžu hrát a na co? Když muž vidí zranitelné miminko v peřince, neumí si úplně představit, jak s ním má vlastně zacházet. Když už dítě povyroste a muž ho dokáže pochovat, dotýkat se ho a dělat s ním další věci, stejně neustále myslí na to, aby mu neublížil hrubým zacházením. Představa, že se mu dítě rozpláče a okolo nebude maminka, která by ho uklidnila, ho může znejistět natolik, že se aktivitám s dítětem raději vyhýbá. Někdy naopak může zvolit příliš jemný a tolerantní způsob, který dítě rozmazluje. Hledání rovnováhy i v této oblasti života je dlouhý proces.

Jak si hrát a přitom se bavit ...
Také se mi často stávalo, že při určitém hraní s dětmi jsem byl velmi rychle unavený a téměř jsem u toho usnul, což děti nerady viděly a mne to mrzelo. Občas také některé hry děti nebavily, jiné zase nebavily mne. Dnes už vím, jak na to, aby hraní bavilo oba a přinášelo nám uspokojení a někdy i dodatečnou energii.


Cena: 400 Kč/ pár 600 Kč

Přihlašujte se na:  petr.suchy@tatohrani.cz nebo tel. 724 148 850.

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

15. Květen
Poslední novinka byla před měsícem a dál ticho po pěšině. Ale opak je pravdou. Máme tak plné ruce...
11. Duben
Můžete se s ním potkat na večerních seminářích, osobních konzultacích nebo celodenním workshopu....
31. Březen
Hnutí za aktivní mateřství každoročně pořádá v Praze Festival o těhotenství, porodu a...
20. Březen
Milé ženy,   dnes je 20. března, první jarní den letošního roku a my ho chceme s vámi oslavit...