Maminko maluj

12. Červenec | 18:00 - 19:30

Pastelky mne prvním těhotenstvím provázely od sedmého týdne těhotenství. Druhé těhotenství dalo o sobě obrázkem vědět dříve, než jsem ho po fyzické stránce zaznamenala a udělala si test.

Ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenost a představila vám kreslení jako velice účinnou, přitom jednoduchou techniku duševní relaxace, jako techniku uchopení a utřídění svých nálad a pocitů, jako techniku přeladění se ze světa kolem do vnitřního světa ke způsobu kontaktu/ komunikace a prvnímu způsobu hry s miminkem.

Těhotenství vnímám jako dobrodružnou cestu ženy na konec neznáma, 40 týdnů života v „nevím“. Cestu k okamžiku, o kterém žena nedokáže s jistotou říci, jak dopadne. Nedokáže dát svému okolí stoprocentní záruku dobrého konce a nikdo nemůže dát záruku jí. Cesta je ale zároveň dostatečně dlouhá na to, aby žena v sobě posílila víru v život, víru v to dobré, víru v sebe, svou intuici a svou vnitřní sílu. Pochopila jsem, že v každé ženě je nejen vědomá touha přivést na svět zdravé miminko, ale i podvědomá touha prožít porod jako pozitivní životní zkušenost přerodu sebe sama.

V kruhu dalších těhotných žen budete mít možnost sdílet. Dozvíte se, čím vším může být spontánní výtvarničení během těhotenství ženě přínosné, co vás může naučit k porodu, a jak začít. Přineste si s sebou pastelky, tvrdou podložku formátu A4, zvědavost a dobrou náladu.

Lektorka:  Mgr. Kateřina Borčin

Profesí vědec, duší více vědecký skeptik. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy vystudovala obor molekulární biologie a virologie a v oboru pracovala přes 10 let. Tématy její výzkumné práce byla chronická leukémie a dětské akutní leukémie.

Svoje vzdělání doplnila o pedagogické minimum a tříletý seminář Waldorfské pedagogiky v Praze. Absolvovala Kursy kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou (tužka, pastelka, pastel) ve vzdělávací instituci Serafin.

S intuitivní kresbou jako nástrojem prenatální komunikace se setkala na seminářích „Aby porod nebolel“ Lucie Suché-Groverové.

Je dvojnásobnou maminkou.


Cena: 250,- Kč

Přihlášky: tel. 605 865 865; mocovak@seznam.cz

Workshop je bez přítomnosti dětí.

Datum a čas konání: 

  • léto 12. 7. a 9. 8. 2018
  • podzim 19. 9., 17. 10., 14. 11. a 12. 12. v čase 18 – 19:30h, malý sál.

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

11. Únor
A centrum, Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím o.p.s., projekt s 20letou tradicí a velkým...
26. Leden
Tento příspěvek věnujeme poděkování všem individuálním dárcům, kteří A centru přispěli...
21. Leden
Vedle programu, který pro vás každý měsíc víceméně pravidelně připravujeme, jsme domluvili...
1. Listopad
Od listopadu je pro vás každé pondělí od 9.00 do 12.00 hodin otevřena herna pro děti a připraveno...