Lotosový porod

20. Listopad | 17:30 - 18:30

Sdílení zkušeností s lotosovým porodem v domácím prostředí.

              

Lotosový porod označuje porod, kdy nedojde k přestřižení pupečníku miminka, a tak miminko zůstává dál připojené ke své placentě, a to tak dlouho, dokud se "samo nepustí" neboli dokud pupečník s placentou samy neodpadnou. Proč se to dělá? Protože tento způsob příchodu na svět je velmi šetrný a umožňuje přirozeně ukončit dobu těhotenství, protože miminku umožňuje "doporodit se" svým vlastním tempem do nových podmínek našeho světa a protože tak miminko z placenty získá opravdu vše, co může, aby jeho bytost byla od začátku celistvá.

Jsem maminkou dvou dětí narozených doma. U obou jsem chtěla ponechat placentu a pupeční šňůru, ale nakonec u prvního miminka jsme šňůru po více jak dvou hodinách, kdy konečně dotepala, přestřihli.  Zaznamenali jsme prudkou reakci miminka na stříhání šňůry a následný pláč. Nakonec jsme byli rádi, že jsme to takto udělali, protože péče o dítě pro nás byla velmi náročná i bez připojení na placentu. Aspoň jsme to takhle tehdy vnímali.

Druhé miminko už přirozeně vplulo do života i se svou placentou a sedmý den se samo pustilo. Byl to nádherný zážitek klidu a míru. Už bych neměnila. A náročné to nebylo, spíše naopak.

A protože jsem sama neměla moc od koho čerpat rady, nabízím dnes sdílení svých zkušeností s naším lotosovým porodem pro všechny, které toto téma zajímá, ať už čekáte miminko, nebo ne. Procítíte si sami na sobě, jaké to může být vplout do života jemně a přirozeně bez zásahů, můžete se zeptat na cokoliv z oblasti porodu doma, péče o placentu nebo lotosové miminko.
 

Přednáší Mgr. Lenka Počtová

Přihlašování: mailem na lenka.poctova@centrum.cz

Cena: 220 Kč.

Na lekce je potřeba se přihlásit nejpozději den předem, potom se lekce uzavírá.
Poté je možné se přihlásit pouze telefonicky na 605 253 345.

Aktuality

1. Říjen
Krásný den milé ženy, s radostí vám oznamujeme, že čtvrteční Pilates mění časy už od tohoto čtvrtka...
16. Září
Dobrý den Áčkoví rodiče, jak asi víte, A centrum dlouhodobě podporuje ženy v možnosti volby péče v...
12. Září
Pěkný den :) V září povede lekce Gravidjógy lektorka Katarína Zatovičová.    ...
20. Srpen
Krásný den všem :) S radostí vám přinášíme novinky, které najdete od září v našem repertoáru. 2.9...