Předporodní příprava s Patrikem Bálintem

7 dílný výcvikový kurz (v A centru již 3. ročník)

Naučme se učit vědomým a krásným  zážitkem přivést na svět a vychovávat děti i sebe.

Pro porodní asistentky, porodníky, duly, lidi v pomáhajících profesích a všechny, kteří se zabývají prací s budoucími maminkami a také pro ty, kteří mají zájem rozšířit své poznání a praxi o specifickou přípravu matky, dítěte a otce na porod. Obsah výcviku je podložen zpracováním případů 17 leté praxe prenatální terapie a přípravy na porod.

Tento soubor informací je zpracován do jedinečného systému pohledu na matku a dítě, který umožňuje lépe pochopit jejich jednání, nejen v tomto období, ale i později v životě. Výzkum a zpracování informací bude prezentován na jednotlivých kurzech.

Lektor: Patrik Bálint,  www.predporodnapriprava.sk


I.   24.-26.3. / v pátek od 18.00 do neděle 15.00 /

Obsáhlé množství informací o početí, prenatálním období, porodu a šestinedělí, ženském a mužském principu hlavně z pohledu psychiky a pocitů matky a dítěte. Souvislosti s měsíčním cyklem, který ženu připravuje nejen na porod. Koncepce přípravy na porod.

II.   28.-30.4. Psychologické minimum, Vývojová psychologie, Přístup v poradenství. 

Psychologická příprava posluchačů kurzu s důrazem na prenatální období, rané dětství. Propojení prenatálního období, porodu a života.

III. 12.-14.5. Prezentace pocitů a prožívání matky, otce, dítěte během těhotenství a porodu.

Prožívání a jednání matky, otce a dítěte během těhotenství a porodu. Anatomie porodu. Techniky práce s prožíváním v těhotenství a při porodu. 

IV.  9.-11.6. Problémy a řešení. Přirozený porod. Porodní plánování.

Možné problémy z hlediska psychiky při zabezpečeném průběhu porodu. Možné problémy hlediska psychiky při rizikovém průběhu porodu. Prezentace přirozeného a přirozeně bezbolestného porodu.

V. 22.-24.9. Koncepce a systém přípravy na porod.

Prezentace koncepce a systému přípravy na porod v praxi. Poporodní období a příprava na rodičovství. 

VI. 20.-22.10. Praxe přípravy na porodOpakování a praxe přípravy na porod.

VII.  24.-26.11. Smrt a její působení na život. Archetyp smrti je součástí našeho života od početí až po smrt těla. Poznáváním smrti se více přibližujeme  životu.


Cena celého kurzu je 18900 Kč (možnost domluvit splátkový kalendář).

Přihlášky a rezervace kurzu po zaplacení nevratné zálohy 5000Kč do 31.1. 2017.

Kurz je vhodný i pro partnery-zvýhodněná cena pro pár je 25900kč.  Je taky možné zúčastnit se jen jednoho víkendu-cena je 2990Kč . Nocleh v A centru je 200Kč/noc.  Možnost objednat si zdravé snídaně + neděli oběd za 150Kč přímo v A centru. (připraví a uvaří Katarína)


Co říkají účastnice minulých výcviků:

Výcvik předporodní přípravy Patrika Bálinta mi přinesl zásadní prohloubení znalostí o tématech početí, těhotenství, porodu a jejich vlivu na další život člověka. 
Patrik díky své rozsáhlé praxi v regresní terapii předává poměrně neznámé a cenné souvislosti a znalosti o tom, jak prenatální život a prožitek porodu, 
ovlivňují naše další životy a také jak menstruační cyklus ovlivňuje těhotenství a porod ženy. Obě témata mi zároveň osvětlila spoustu souvislostí z mého života, a tak na mě zapůsobila i významně terapeuticky.
Zároveň jsem si na výcviku ujasnila, jaká je role poradce-průvodce těhotenstvím a porodem, jak působit v roli poradce a jak dobře podpořit přirozený porod. 
Dovednosti a znalosti z výcviku se mi hodí, jak při mé práci lektorky, tak při poskytování konzultací ženám, které si půjčují porodní bazének. 
Jsem vděčná, že jsem mohla zažít zajímavý, citlivý a zároveň jasný a přehledný pohled muže na téma život rodiny i na témata v zásadě "ženská" jako jsou těhotenství a porod.

Marie Rumlenová,  lektorka a kouč osobního rozvoje a komunikace pro dospělé i děti
Děti Žofie* 2005, Anežka* 2008, Meda* 2012

Kurz predpôrodnej prípravy s Patrikom Bálintom mi priniesol celkom nový pohľad nielen na tehotenstvo a pôrod, ale na jednotlivé etapy života, vrátane smrti. Akoby ma učil čítať v knihe života. Poskytol nám informácie, ktoré sa nikde inde nedočítate.

Ivana Bánová, novinárka, prekladateľka a masérka kraniosakrálnej terapie,  dcéra  Johanka*2004

Kurz s Patrikem byl plný nečekaných zážitků a to nejenom informačních.Tím, že je velmi prakticky a prožitkově orientován, jsem v jeho průběhu zažila nejednu silnou emoční chvilku. Co opravdu oceňuji je, že Patrik byl dokonalý průvodce. Nechal nás, ať si na většinu věcí přijdeme sami a on zejména poukazoval na různé souvislosti. Zároveň držel logickou linku všeho, co bylo potřeba sdělit a projít. Kurz bych doporučila nejenom profesionálkám (dulám a porodním asistentkám), ale i všem co se chtějí dozvědět něco o svém těle jeho rytmech nebo se připravit na mateřství (což byl i můj případ).

Martina Bláhová-konzultantka

Z poznatkov a pozorovaní Patrika Bálinta, ktoré odzneli počas 7 dielneho kurzu a ktoré ma najviac ovplyvnili pri práci pôrodnej asitentky v prenatálnej poradni je tzv . mojich "  5 x I ".

Vytvorila som si  akúsi kostru, rámec , podľa ktorého pracujem, aby som sa aspoň trošku priblížila holistickému prístupu starostlivosti o ženu:

Individuálnosť -  individuálny prístup ku každej tehotnej žene

Integrácia - začlenenie tehotenstva do svojho života.  Integrovať čiže začleniť do svojho sveta , života svojho partnera, tehotenstvo, pôrod, svoje dieťa.

Informovanosť - uvedomenie si hranice medzi podávaním informácií a manipuláciou. Manipulovať môžme pocitom strachu, viny, nádeje.

Imaginácia- čiže predstava o pôrode a konfrontácia, respektíve uvedomenie si, ako sa žena môže chovať, reagovať  na základe svojho života, zvyklostí a skúseností, na základe svojej prirodzenosti, je podľa mňa tou najlepšiou pomôckou, ktorú som si osvojila a začlenila do svojej práce z predpôrodnej prípravy

Interakcia  - čiže spolupráca , vzájomné pôsobenie, do ktorého pri samotnom pôrode vstupujú  žena, dieťa, muž, či personál

S vďakou za všetky informácie, prístup Patrikovi Bálintovi a veľké ďakujem za organizáciu a úžasné vytvorenie atmosféry Kataríne Zatovičovej - zakladateľke A centra , skvelej žene, ktorú si veľmi vážim.

Mgr. Jana Kittová , diplomovaná pôrodná asistentka

Svůj projekt A centrum-vědomá a aktivní příprava na mateřství a rodičovství jsem začala realizovat na základě celostních informací z prenatální a postnatální psychologie. A tak děkuji Patrikovi za neustálé prohlubování souvislostí života, spojených nejenom s rozením a umíráním. Jeho poznatky jsou pro moji práci obrovskou inspirací a darem, který s úctou předávám dál. I když jsem absolvovala už 2x jeho výcvik, těším se opět na nové informace a metodiku.

MgA. Katarína Zatovičová, zakladatelka a lektorka A centra 
organizátorka výcviku P.Bálinta       


Patrik naživo zde - pusťte si toto video, je to záznam jeho přednášky o Cyklech ženy. O tom, jak jsou jednotlivé cykly v životě ženy propojené, mají stejné psychické, fyzické i hormonální projevy a tak jedním cyklem se žena připravuje na další. Otevírají se souvislosti tak logické a krásné, že se až dech tají.  Posuďte sami -


Přihlášky a  informace:

MgA. Katarína Zatovičová, zakladatelka a lektorka A centra, absolventka předporodní přípravy P. Bálinta: katarina.zatovicova@acentrum.eu,  +420602378429

Aktuality

4. Červen
Již tradičně pro vás máme zvýhodněnou nabídku pronájmů přes léto. Pro více informací či rezervaci...
15. Květen
Těšíme tam a těšíme se na setkání s vámi na festivalu! V Praze festival trvá od pondělka 15....
8. Květen
Milé nastávající maminky, naše skvělé porodní asistentky Ivana Kónigsmarková a Natálka Sedlická...
22. Duben
A centrum, o.p.s. hledá nové členy Dozorčí rady organizace​, ideálně se zkušeností s vedením...