Mgr. Hana Perglerová

Člen Teamu

 

„Každé dítě přichází se svým posvátným rytmem vývoje a individuálními potřebami. Vraťme se ke své vnitřní rodičovské moudrosti, pozorujme své dítě a učme se ho vědomě vnímat jako jedinečnou osobnost. Z takového vztahu nechť se rozvíjejí partnerství a láska.“

 

Garantka programů pro děti
Autorka programu Světýlka
 

Lektorka programů:
Jak naučit děti usínat a dobře spát
Nošení dětí v šátku
Lektorský kurz
 

Praxe:
Lektorka péče a výchovy dětí do 3 let. Nabízí osobní konzultace ohledně výchovy a péče o děti a také osobní konzultace vázání šátků.

Setkávání a cvičení dětí do 3 let Světýlka – od roku 2000, kurzy vázání šátků Vatanai – od roku 2001, poradenská, dále přednášková a publikační činnost, lektorka kurzu Vědomá a aktivní příprava na mateřství a rodičovství – od roku 2006, učitelka na WZŠ – 3 roky, učitelka na waldorfském lyceu – 1 rok.
Vystudovala na Přírodovědecké fakultě UK v Praze obor učitelství biologie –zeměpis. V roce 2000 se jí narodil první syn a od té doby se jejím hlavním zájmem stalo hledání celistvého pohledu na výchovu a vývoj dětí, a to především těch nejmenších. Začala působit v A centru. Zabývala se plaváním kojenců, absolvovala lektorský kurz Masáží dětí a kojenců u Jany Hašplové, pořádala kurzy vázání šátků na nošení dětí aj. V roce 2006 dokončila tříleté studium waldorfské pedagogiky v Praze (zastřešeno mezinárodní asociací WŠ IAO ve Stuttgartu). Zde našla mnoho inspirace pro svou práci – myšlenka vědomého pozorování a vlastního poznání je pro ni základním kamenem. Učila na Waldorfské ZŠ Dědina a na Waldorfském lyceu (SŠ) v Praze.
Je členkou občanského sdružení A centrum: Aktivní a vědomá příprava na mateřství a rodičovství (www.acentrum.eu), občanského sdružení Hnutí za aktivní mateřství (www.iham.cz), občanského sdružení Prostor pro rodinu (www.prostorprorodinu.cz) a Institutu pro procesově orientovanou práci IPOP (www.processwork.cz).
V posledních několika letech se intenzivně také zabývá problematikou společenství a mezilidských vztahů, což ostatně s výchovou dětí velice úzce souvisí. Facilituje třídenní zážitkové semináře Budování společenství podle Scotta Pecka (www.komunity.webnode.cz).
Je matkou synů Matěje (2000) a Jakuba (2007).

Lektorka v médiích:
Pohybová výchova dítěte – psychomotorický vývoj a manipulace
Jak pečovat o děťátko (kniha)


Kontakt:
E-mail: hana.perglerova@acentrum.eu, tel.: 608 114 553

Aktuality

11. Únor
A centrum, Váš průvodce těhotenstvím a rodičovstvím o.p.s., projekt s 20letou tradicí a velkým...
26. Leden
Tento příspěvek věnujeme poděkování všem individuálním dárcům, kteří A centru přispěli...
21. Leden
Vedle programu, který pro vás každý měsíc víceméně pravidelně připravujeme, jsme domluvili...
1. Listopad
Od listopadu je pro vás každé pondělí od 9.00 do 12.00 hodin otevřena herna pro děti a připraveno...