Marie Noe

Aromaterapie, One Woman Press. Osadhi

Marie Noe (Chřibková). Od roku 1997 vlastní a řídí nakladatelství One Woman Press, kde se v posledních letech zaměřuje především na porodní, aromaterapeutickou a buddhistickou literaturu (např. pro nastávající matky vydala Zdravé těhotenství, přirozený porod a Zázrak porodu, pro milovníky vůní  knihu Vůně života, pro ženy na duchovní cestě Jeskyni ve sněhu; viz www.owp.cz).
Svou vášeň pro vůně profesionalizovala absolvováním Institutu aromaterapie (2003–2005), kde zjistila, že přijímat masáž je věc úžasná, ale sama masírovat je ještě lepší zážitek.

 • Klientům napomáhá k hluboké relaxaci, neboť relaxace obnovuje duševní sílu. Při práci používá pouze přírodní éterické oleje nejvyšší kvality, obvykle
  v bio kvalitě, neboť si v praxi neustále ověřuje, že rostliny, se kterými je opatrně zacházeno (neošetřují se chemickými přípravky a šetrně se zpracovávají), vydají olej s jemnější vůní a vyšším energetickým účinkem.
 • Nově se zasloužila o dovoz kvalitních éterických olejů Osadhi – Dar životní energie. 
 • Stále se vzdělává a zkoumá směřování své cesty v aromaterapii. V roce 2009 absolvovala také kurz lymfatické drenáže. Své nadšení pro éterické oleje předává na kurzech a seminářích praktického využití EO a masáží.
 • Odmalička ráda jí, což ji postupně přivedlo k vaření. Od roku 1994 se zvolna přeorientovala z běžného vaření v českém stylu na „zdravé“ vaření.
  V začátcích ji inspirovali především přátelé z USA, kteří byli vegetariáni
  a uměli skvěle vařit. Sama byla vegetariánkou bezmála deset let, což ukončilo těhotenství, kdy dostala nezřízenou chuť na maso. Dalším výrazným inspiračním zdrojem byla makrobiotika, se kterou se seznámila, když se učila vařit čistá jídla pro syna. Výsledkem je publikace Dobré věci nejsou špatné: Kniha zdravějšího vaření a pečení, kde shrnula všechny informace, které za ta léta nasbírala, a přidala praktické rady, jak s těmito informacemi naložit. Kniha samozřejmě obsahuje také spoustu prověřených, jednoduchých receptů na běžná jídla pro všední i nevšední dny.
 • Díky knize Voňavá lékárna si uvědomila, že éterické oleje lze použít snad opravdu při každé lidské činnosti, a tak je po vzoru autorky knihy Valerie Worwood začala používat i při vaření a zejména při pečení.
 • Své zkušenosti předává v kurzech Čarování v kuchyni.

Aktuality

11. Červen
Letní program už je skoro kompletní a můžete si ho prohlédnout na našem webu. Program na...
7. Květen
Od 11.5. se můžete hlásit na naše lekce. Ještě jsou v omezeném režimu, co do množství a počtu osob...
3. Duben
Sdílíme zde skvělou infografiku od Mamila z.s. ke kojení v době pandemie koronaviru. V tomto...
14. Březen
Milé ženy, A centrum je od pátku 13.3. 2020 zavřeno do odvolání. Respektujeme tak opatření...