Katinka Soetens

Člen Teamu

Katinka Soetens pochází z Holandska, nyní žije v Cornwallu v Anglii. Je matkou 3 dětí, které vzdělávala v domácí škole. (věk 12, 13 a 8). Je Dula a lektorka v oblasti domácích porodů, břišní tanečnice, tantrická léčitelka. Pracuje s posvátnou sexualitou a léčí zranění související s touto oblastí jak ženám, tak i mužům. Provozuje ženské kruhy na posvátných místech, pracuje s tématem alternativního porodnictví, zasvěcujícími ceremoniemi a mnoha dalšími podobnými tématy.
Všechny své děti rodila doma a do vody, rozhodla se stát se učitelkou aktivního a přírodního porodu u Kasandry Clements, studentky Jannet Blasakas z Londýnského centra Aktivních porodů a autorky Aktivních porodů jako takových. Také  se specializovala v Optimal Foetal Positioning (optimální pozici plodu) u Jean Sutton v Austrálii, u níž  rovněž prošla pokročilým výcvikem a kvalifikací což ji umožňuje tyto techniky vyučovat. Měla to štěstí zúčastnit se mnoha seminářů se světově uznávanými odborníky a experty na téma porodů, jako jsou Michael Odent, Inna May a Mary Cronk ve Spojeném Království.
Během posledních deseti let organizovala vzdělávání pro přípravu na porod, jehož hlavní náplní byly techniky uvolnění, jemná yoga pro těhotné ženy a budování sebevědomí. Opomenuta nebyla ani nutnost tvořit a být v prostředí, které poskytuje podporu budoucí matce a jejímu dítěti. Tyto semináře poskytovaly obecné informace o přírodních a fyziologických procesech porodu a věnovaly se hlubším  tématům  strachu a obav nastávajících matek. Kromě těchto seminářů také pořádá občasné přípravné kurzy pro rodičovské páry.
Tři roky v Anglii studovala, aby se mohla stát certifikovanou dulou a dodnes má tu čest být přítomna u mnoha porodů – jak doma, tak v porodnici a za různých podmínek. Těch dobrých i těch špatných. Věří, že porod je přirozený proces a naše rodné právo. Že v ženském těle je jistá moudrost a schopnost rodit děti, která se plně projeví, když je žena klidná a odevzdaná přirozenému proudu tohoto procesu, ve víře, že je v bezpečí a má přírodu na své straně. Toto je hlavní esence jejích seminářů.

Aktuality

11. Červen
Letní program už je skoro kompletní a můžete si ho prohlédnout na našem webu. Program na...
7. Květen
Od 11.5. se můžete hlásit na naše lekce. Ještě jsou v omezeném režimu, co do množství a počtu osob...
3. Duben
Sdílíme zde skvělou infografiku od Mamila z.s. ke kojení v době pandemie koronaviru. V tomto...
14. Březen
Milé ženy, A centrum je od pátku 13.3. 2020 zavřeno do odvolání. Respektujeme tak opatření...