Jitka Čejková // dula

Člen Teamu

 

 

 

 

 

Lektorka programů:
Masáže a poradna - početí, pro těhotné, příprava k porodu

Původně vystudovala střední zdravotnickou školu, obor zdravotní laborant. Pracovala v biochemické laboratoři, pak na hygienické stanici a také jako pečovatelka. Když se stala  mámou, tak začala studovat na Vyšší pedagogické škole ve Svatém Janu pod Skalou, protože to jí vždycky lákalo a tak si tento sen plnila na mateřské. Poté absolvovala spoustu odborných kurzů a workshopů zaměřených na to, co dělá ráda, co jí baví. Pak pracovala v mateřských centrech jako dobrovolník, studovala alternativní vzdělávací směry, jezdila na rodinné pobyty jako lektorka, 3 roky pracovala v Aperiu, kde koordinovala kurzy pro rodiče. V současnosti pracuje jako dula (tzn. těhotenské konzultace, pomoc s přípravou porodního přání, některé ženy doprovází u porodu), masérka, lektorka těhotenského a poporodního cvičení a SM systému, laktační poradkyně, dělá různé kurzy nebo individuálky - dětské masáže, předporodní přípravu, školu pánevního dna.

Jako dula pracuje přes 12 let a je ráda, že si za ty roky vytvořila komplexní nabídku a provázanost oborů - cvičení, masáže, uvolnění těla, příprava k porodu, doprovod u porodu, podpora v šestinedělí, laktační poradenství.
A je na klientkách, co si z nabídky vyberou. Poslední 2 roky se zaměřuje i na podporu přirozeného početí, pracuje se ženami, které se snaží otěhotnět a nechtějí hned skončit na klinikách Asistované reprodukce. Přijde jí to hodně důležité a už jsou i narozená miminka - nádhera.

Nejdůležitější její kurzy: Kurz pro duly v r.2002, Rekvalifikační kurz Cvičitel zdravotní tělesné výchovy VŠTVS Palestra v r.2005, Kurz pro certifikované lektorky Školy pánevního dna, různé masérské kurzy a  další odborné kurzy, semináře, přednášky (M.Odent, I.M.Gaskin, I.Stadelman, Marisa Alcalá, ale i našich českých skvělých porodních asistentek). Na zajímavých seminářích ráda "dobíjí" baterky, protože mě baví dávat si informace a zkušenosti do souvislostí.

Je členkou České asociace dul, kde působí i jako konzultantka pro začínající duly.

Je mámou 2 dospělých synů.

Její oblíbené - hory- Krkonoše, Šumava, Alpy...


Kontakt:
mail: klokanci@seznam.cz, tel: + 420 775 354 215,
web:jsemtehulka.cz

Aktuality

11. Červen
Letní program už je skoro kompletní a můžete si ho prohlédnout na našem webu. Program na...
7. Květen
Od 11.5. se můžete hlásit na naše lekce. Ještě jsou v omezeném režimu, co do množství a počtu osob...
3. Duben
Sdílíme zde skvělou infografiku od Mamila z.s. ke kojení v době pandemie koronaviru. V tomto...
14. Březen
Milé ženy, A centrum je od pátku 13.3. 2020 zavřeno do odvolání. Respektujeme tak opatření...