Jana Votípková

Člen Teamu

 

 

 

V současné době jsem především mámou dcery Viktorky (nar. 2015). Před těhotenstvím jsem pracovala jako sociální pracovnice a barmanka v tréninkové kavárně pro lidi s duševním onemocněním.
Těhotenství mě přivedlo do A centra na gravidjógu. Bylo to moje první setkání s jógou. Cítila jsem jak mi cvičení v průběhu těhotenství dělá dobře. A díky tomu jsem se cítila i před porodem výborně. To jsem pak byla hodně překvapená, když jsem se viděla v zrcadle: “páni, já mám ale velký břicho”, bříško mi nepřekáželo. Neměla jsem žádné otoky, křeče, zácpy, nic z toho, co často doprovází pokročilé těhotenství. Po porodu jsem chodila na jógu po porodu a bylo úžasné, jakou sílu má vnitřní zklidnění - při relaxaci se zklidnila většina miminek. A funguje to i na větší děti (1 - 3). Kromě cvičení jsem se před i po porodu vždy těšila na setkání s ostatními ženami a společné sdílení a vzájemné inspirování.
Jsem nadšená, že jsem měla možnost absolvovat lektorský kurz A centra Lektorka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství se zaměřením na gravidjógu. Přijde mi úžasné, jak jednoduché techniky mohou působit preventivně nebo tolik ulevit od některých těhotenských obtíží.
Jsem vděčná, že mohu touto cestou doprovázet ženy v očekávání jejich děťátka.
Zajímá mě život, jak radostně být, propojení těla, duše a ducha, sebeléčivé síly člověka, sebeuzdravování, příroda, tanec, šití.
Štěstí, radost a lásku se snažím vidět, žít a tvořit v přítomnosti, tady a teď, v tomto okamžiku mého života, na místě, kde se právě nacházím.

 

web: https://joga.enca.cz/

Email: 
jana@enca.cz

Aktuality

11. Červen
Letní program už je skoro kompletní a můžete si ho prohlédnout na našem webu. Program na...
7. Květen
Od 11.5. se můžete hlásit na naše lekce. Ještě jsou v omezeném režimu, co do množství a počtu osob...
3. Duben
Sdílíme zde skvělou infografiku od Mamila z.s. ke kojení v době pandemie koronaviru. V tomto...
14. Březen
Milé ženy, A centrum je od pátku 13.3. 2020 zavřeno do odvolání. Respektujeme tak opatření...