Novinky v A centru

1. Listopad 2018

Od listopadu je pro vás každé pondělí od 9.00 do 12.00 hodin otevřena herna pro děti a připraveno čerstvé pečivo a teplý nápoj. Vaše děti si hrají a vy si přitom můžete dát snídani.

Tak se přijďte ohřát :)

Nebo k nám pošlete babičku, hlídací tetu, manžela s vaší ratolestí a vy si doma dělejte, co potřebujete.

V ceně 70 Kč je pro vás: káva nebo čaj,croissant,využití herny pro děti, připojení k internetu přes naší wifi, knihovna Áčka.

Těšíme se na vás :)

19. Říjen 2018

Milé ženy,

s radostí podporujeme užitečný projekt Aperia, které připravuje aktualizovaný on-line průvodce porodnicemi. Sběr zkušeností je za posledních 5 let. Máte-li tedy dítě do 5 let věku, můžete přispět k lepší orientaci budoucích rodiček.

Děkujeme Vám.

Níže najdete celý příspěvek Aperia.

Pokud chcete rovnou do vyplňovat, dotazník "Ohodnoťte vaši porodnici" najdete zde.

Sdílejte mezi své kamarádky :)


Dobrý den,

na svět se klube náš nový Průvodce porodnicemi, na kterém jsme téměř rok pracovali. Práce na Průvodci financujeme z darů od našich dárců a dárkyň. Děkujeme!

Nový on-line Průvodce porodnicemi umožní mimo jiné porovnání informací, které o sobě poskytují porodnice, a zkušeností, které si z porodnic rodiče skutečně odnesli. V tuto chvíli shromažďujeme data z porodnic i od rodičů a na konci října budeme spouštět nový web. Aby byly informace aktuální, sbíráme hodnocení rodiček za posledních 5 let.

Ráda bych vás poprosila, zda můžete náš dotazník rozšířit mezi ženy, které porodily v posledních pěti letech v některé z českých porodnic, případně sama vaši zkušenost z porodu v porodnici zaznamenat do našeho dotazníku. Zabere to jen několik minut.

Dotazník "Ohodnoťte vaši porodnici" najdete zde.

Děkuji za vyplnění či přeposílání dotazníku a za to, že pomáháte měnit české porodnictví k lepšímu.

 

S úctou,

Barbora Černohorská

péče o darující

P.S. Rodíme se jen jednou. Na tom, jak přicházíme na svět, záleží!

19. Říjen 2018

Milé ženy,

Ministerstvo práce a sociálních věcí nám nabídlo, abychom vám nabídli celodenní workshop, který pořádá. (Krásná věta, že.) :) 

No a protože ladit a slaďovat potřebuje každý, kdo má děti, zdálo se nám to jako výborný nápad.

Workshop se koná již za týden v pátek 26. října od 10:00 do 16:00 hodin. Místo konání píšeme raději tučně, neboť není v Áčku, ale v Hotelu SVORNOST, Novozámecká 284, 190 12 Praha 9.

 
Workshop je zdarma a s hlídáním dětí.
 
V případě zájmu se přihlašujte na emailu: jitka.chrtkova@mpsv.cz.
 
My se půjdeme podívat. Tak se tam třeba potkáme i s některými z vás :)
 
Krásný víkend!
Vaše Áčko
5. Říjen 2018

Milé nastávající i stávající maminky,

na podzim jsme pro vás připravily kurzy s automatickou kresbou. Automatická kresba umožňuje naladění na intiuci, zklidnění a ztišení. Je to jeden ze způsobů cesty do vlatního nitra, čas pro sebe a setkání s vlastními pocity, pro těhotné také způso, jak se spojit s miminkem.

 

Pro maminky a jejich vyladění to jsou:

- Pohodová maminka - volný cyklus setkávání a práci s nabídnutými tématy. Data konání: 18.10., 15.11.

- Sobotní celodenní kurz Brána poznání 10. listopadu. Oba typy kurzů vede lektorka Blanka Festrmajerová.

 

Pro nastávající maminky:

 - Maminko maluj - volný cyklus setkání s pastelkou s již známou lektorkou Katkou Borčin Mocovou v termínech 17.10., 14.11. a 12.12.

 

Užijte si s pastelkami pohodový a odpočinkový podzim.

Áčko

3. Říjen 2018

Leták s informacemi ke stažení.

Zájemci a zájemkyně, hlaste se prosím do 30.10. u Lenky Kočí na e-mail: lenka.koci@acentrum.eu, tel: +420 774 828 456.

30. Září 2018

Příprava na porod, kojení, rodičovství.

Intenzivní 3dílný kurz je zaměřen na podporu normálního porodu, podporu kojení a spokojeného rodičovství. 

Tři po sobě jdoucí pondělky od 15.00 do 19.00 hodin projdete tato témata:

15. 10. Těhotenství, porod.
22. 10. Šestinedělí, kojení, péče o dítě.
29. 10. Optimální zdravotní péče. 

Lekce na sebe navazují. Kurz je vhodný pro ženy ve třetím trimestru (7., 8., 9. měsíc těhotenství) a jejich partnery.

Kurz vede Marie Vnoučková, velmi zkušená porodní asistentka. S A centrem dlouhodobě spolupracuje a najdete tu také její poradnu pro těhotné.

 

Více informací a přihlášky naleznete zde.

 

Ať je pro vás přínosný!

Áčko

17. Září 2018

Ivana Königsmarková připravila online kurz předporodní přípravy Těhotná v klidu. Dalšími průvodci v tomto kurzu jsou Marie Vnoučková, Martin Jára, Kristina Neubertová Zemánková a MUDr. Václav Kozák.

Pokud se na vás třeba nedostalo na "živém" kurzu, tohle je dobrá možnost, jak dostat kvalitní informace k porodu, šestinedělí a péči o miminko.

Více informací a možnost kurz zakoupit najdete zde.

Ať se vám líbí!

17. Září 2018

Ivana Königsmarková připravila online kurz předporodní přípravy Těhotná v klidu. Dalšími průvodci v tomto kurzu jsou Marie Vnoučková, Martin Jára, Kristina Neubertová Zemánková a MUDr. Václav Kozák.

Pokud se na vás třeba nedostalo na "živém" kurzu, tohle je dobrá možnost, jak dostat kvalitní informace k porodu, šestinedělí a péči o miminko.

Více informací a možnost kurz zakoupit najdete zde.

Ať se vám líbí!

23. Srpen 2018
Katarína Zatovičová, zakladatelka a lektorka A centra vás zve do Egyptské Hurghady k Rudému moři na své dva nové seberozvojové semináře, které vznikly ve spolupráci s Angels Studiem a propojily se tak s projektem "Duše ve spojení s Tělem".
 
Z organizačních důvodů se kurzy Tajemství ženského pánevního dna a Žít v souladu s rytmem roku přesouvají na jaro roku 2019. Sledujte stránky Angels Studia, kam vedou odkazy. Najdete tam aktuální informace.
7. Srpen 2018
Milé ženy,
 
tento týden je světovým týdnem kojení. Rádi se připojujeme k této iniciativě a svou kapkou mléka :)
 
Co je dobré vědět, když chce maminka kojit své miminko?
 
  • První a základní věcí je věřit si a vědět, že mé tělo dokáže vytvořit mléko, přesně tak, jako to moje dítě potřebuje. Dokázalo už vytvořit miminko!
  • Mléko se začne tvořit po porodu často až 3 den. Do té doby saje miminko mlezivo, které je plné živin a protilátek. Úbytek váhy u miminka je po porodu úplně normální.
  • Mléko se tvoří na základě sání dítěte. Ve chvíli, kdy dítě saje, dostává tělo přes bradavku velmi přesné informace o tom, jaké složení mléka zrovna miminko potřebuje, včetně konkrétních protilátek. Podle toho se mléko tvoří na míru.
  • Čím víc miminko saje, tím víc mléka se tvoří.
  • Existují období kdy miminko potřebuje víc mléka a souvisí s růstovými spurty. Je to 3. a 6. týden a 3. měsíc života. V tuto dobu miminka zpravidla vyžadují kojit mnohem častěji. Jakmile se začne tvořit více mléka, častost kojení se vrátí na původní úroveň.
  • Neexistuje "slabé mléko".
  • Kojení je krásné, ale zároveň náročné. Na tělo - je to jako kdybychom trénovali na olympiádu. Ale i na náš zvyk stále někam spěchat a podávat výkony. Při kojení se v naprosté většině prostě musíme zastavit a nedělat "nic" :)
  • I když máte třeba rýmu a kašel, je vhodné kojit dál. Díky protilátkám, které od vás miminko dostává, zpravidla vaši rýmu nechytí.
  • Pokud máte pochybnosti nebo otázky, neváhejte se obrátit na laktační poradkyně nebo porodní asistentky. Ochotně vám poradí, případně vás navštíví doma.
 
 
Tohle je našich pár tipů, které se nám osvědčily. Kompletní informace se také dozvíte na přednášce Vše o kojení ve čtvrtek 16. srpna. Ještě zbývá pár volných míst :)
 
 
Přejeme vám, ať se vám kojení daří.
Vaše Áčko

Aktuality

1. Listopad
Od listopadu je pro vás každé pondělí od 9.00 do 12.00 hodin otevřena herna pro děti a připraveno...
19. Říjen
Milé ženy, Ministerstvo práce a sociálních věcí nám nabídlo, abychom vám nabídli celodenní workshop...
15. Říjen
Milé ženy, s radostí podporujeme užitečný projekt Aperia, které připravuje aktualizovaný on-line...
3. Říjen
Leták s informacemi ke stažení. Zájemci a zájemkyně, hlaste se prosím do 30.10. u Lenky Kočí na e-...